Prasečí chřipka

V_ez

Sloupek

Roman Sikora: Pan Prasečí chřipka odchází

Hlavní hygienik a náměstek ministra zdravotnictví, Michael Vít, má potíže kvůli trestnímu oznámení Transparency International. Zdá se, že za dobu, ve které byl ve svých funkcích, dokázal vykonat opravdu pozoruhodné činy.

Image

Zpráva

WHO zveřejnila jména chřipkových expertů s vazbami na průmysl

Světová zdravotnická organizace odtajnila jména odborníků, kteří připravili podklady pro vyhlášení pandemie. Vazby na farmaceutický průmysl mělo pět z patnácti.

Image

Zpráva

Ředitelka WHO: Pandemie prasečí chřipky skončila

Zhoubný virus přestal být konečně nejvyšší hrozbou i oficiálně. Několik expertů WHO čelí obvinění, že v rámci pandemické paniky hájili především zájmy farmaceutických koncernů.

Image

Zpráva

Nizozemí likviduje miliony vakcín proti prasečí chřipce

Holandská vláda se rozhodla zbavit bezmála osmnácti milionů dávek s vakcínou proti viru A(H1N1). Následuje tak příkladu USA, Švýcarska, České republiky a dalších zemí, jež vloni podlehly chřipkové panice a zakoupily kvanta nepotřebných preparátů.

Image

Zpráva

Další důkazy: experty na prasečí chřipku platily farmaceutické firmy

Britská média přinesla v pátek zprávu o úzkých vazbách tří významných poradců Světové zdravotnické organizace na farmaceutický průmysl. Všichni se přitom podíleli na přípravě směrnic WHO, doporučující státům nakoupit značné množství vakcín proti prasečí chřipce.

Image

Zpráva

Švýcarsko neví, co s vakcínami proti prasečí chřipce

Při loňské epidemii Švýcarsko nakoupilo dvakrát tolik vakcín, než kolik má obyvatel. Většina zůstala nevyužita a nikdo neví, co s nimi. Úřady nákup navzdory kritice hájí.

Image

Zpráva

USA se zbavují milionů vakcín proti prasečí chřipce

O očkování proti mexickému chřipkovému viru není mezi Američany zájem. Narychlo vyrobeným vakcínám brzy propadne datum spotřeby. Část chtějí USA vyhodit a část poslat do třetího světa.

Image

Zpráva

WHO chce sama posoudit svá selhání během epidemie prasečí chřipky

Dle místopředsedy zdravotního výboru Rady Evropy hazarduje Světová zdravotnická organizace s vlastní důvěryhodností. Její rozhodování je netransparentní, má několik poradců placených farmaceutickými korporacemi. WHO chce nyní své chyby sama posoudit.

V_ez

Sloupek

Roman Sikora: Vakcíně zadarmo na zuby nehleď

Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková přišla nedávno s nápadem očkovat proti prasečí chřipce zdarma. Zásoby vakcíny byly nakoupeny a nejspíš se s končící chřipkovou epidemií neví, co s nimi. Tak je tedy za každou cenu proočkovat.

249575_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Vláda se chce zbavit vakcín proti prasečí chřipce

Lidé se odmítají nechat očkovat. Vláda jim dává za pravdu a chce část vakcín vrátit dodavateli.

V_ez

Glosa

Prasečí fraška pokračuje

Prasečí chřipkou nám onemocněl i hlavní hygienik. Překvapuje někoho, že se propagátor očkování a v posledních měsících jeden z hlavních šiřitelů poplašných zpráv očkovat nenechal?

249551_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Jestli je epidemie nebo ne, posoudí hygienik, rozhodla vláda

Vláda na svém dnešním zasedání oznámila, že rozhodnutí o povinné aplikaci vakcíny proti tzv. prasečí chřipce je plně v kompetenci hlavního hygienika Michaela Víta. Argumenty prezidenta Václava Klause tak nevyslyšela.

181341_mediafax_martin_prusa

Zpráva

Klaus: vojáci nejsou pokusní králíci

Klaus se vyslovil proti povinnému očkování vojáků proti prasečí chřipce, armáda si to obratem rozmyslela a svého vrchního velitele poslechla.

42165_mediafax_roman_hruby

Zpráva

Prasečí pandemie není, očkování nařídí stát vojákům

Povinné očkování proti prasečí chřipce dostane rozkazem zhruba šestnáct tisíc zaměstnanců Armády ČR. Za neuposlechnutí hrozí trest i dočasné snížení platu.

Gmpqkzdw

Zpráva

Vědec: Prasečí chřipku si vymyslely farmaceutické firmy

Bublinu nafouknutou kolem prasečí chřipky propichuje expert Rady Evropy Wolfgang Wodarg a označuje ji za podvod století. Pandemie prasečí chřipky v loňském roce prý byla falešná a panika zbytečná.

V_ez

Sloupek

Roman Sikora: Prasečí továrna na strach

Takzvaná epidemie prasečí chřipky s latentní touhou novinářů a farmaceutů po její pandemizaci je jen morbidní továrnou na strach. A na manipulaci.

Zobrazeno 16 / 16