Nepokoje v Anglii (srpen 2011)

Image

Zpráva

Britská vláda pomůže poškozeným, posílí policii a zpřísní represe

Britský premiér představil parlamentu kroky, které plánuje jeho kabinet učinit v reakci na poslední vlnu nepokojů. V rámci debaty došlo i na názorovou výměnu s lídrem opozice ohledně obecných příčin jevu.

Image

Zpráva

V Anglii byl tentokrát v noci klid, premiér oznámil, co dál

Díky nasazení velkého počtu hlídek, medializaci zátahů na výtržníky a silnému dešti se tuto noc v anglických městech žádné nepokoje nekonaly. David Cameron následně v parlamentu představil opatření, jež budou poniknuta v reakci na události minulých dní.

Image

Zpráva

Nepokoje v Anglii pokračují, Britové zvažují, jak se bránit

Vedle popisu výtržností, které v průběhu minulé noci propukly zvláště ve městech na sever od Londýna, se britská média věnují aktuálně především přípravám na další noc. Policie i premiér slíbili ještě důraznější postup. Leckde se ale formuje i domobrana.

Image

Zpráva

Londýn zažil třetí noc nepokojů, příčiny jsou spíš obecné

Bitky a rabování se během pondělní noci rozšířily ze severních čtvrtí metropole na jih i do dalších měst. Dle místních médií nemá poslední dění se smrtí Marka Duggana už nic společného. Příčiny je třeba spíš hledat v obecných sociálních jevech.

Image

Zpráva

Londýn se vzpamatovává z nepokojů, v jejich popisu převládají dohady

S výjimkou počtu zraněných policistů a založených požárů není víkendové dění v Londýně prozatím důsledně objasněno. Britská média však přinesla řadu informací, z nichž lze sérii střetů, násilností a rabování zrekonstruovat alespoň obecně.

Zobrazeno 5 / 5