Mateřská dovolená

Image

Zpráva

Juchelka navrhuje přejmenovat mateřskou dovolenou. Vláda záměr odmítá

Poslanec Aleš Juchelka navrhuje přejmenovat mateřskou a rodičovskou dovolenou na mateřskou a rodičovskou péči. Současně chce změnit pravidla pro výplatu rodičovského příspěvku. Kabinet Andreje Babiše jeho novely zákonů odmítá.

11052500_822414334473845_8358016332219219881_n_2_

Sloupek

Lukáš Senft: Poníci proti zbytku světa

Politika neodráží realitu. Zrcadlí, jak si vykládáme svět. A je naší chybou, že si dokážeme představit nezaměstnané matky a zchudlé učitele, ale žádné řešení. Naše politická představivost zatvrdla jako škraloup v kávě hostů Václava Moravce.

Linda_sokacova

Komentář

Linda Sokačová: Mateřské školky a nerovnosti

Rovná kritéria pro přijímání dětí do mateřských školek jsou ve skutečnosti nerovná: vzhledem k nedostatku míst systém znevýhodňuje chudší rodiče, pro něž znamená nepřijetí dítěte citelný ekonomický problém.

M_a

Komentář

Michaela Marksová-Tominová: Péče o předškolní děti v ČR: Jak to dělat lépe?

Nejlepším řešením velkého nedostatku předškolních zařízení pro děti, a to jak mateřských školek, tak i jeslí, je podpora státu obcím, které školky a jesle zřizují. Ideální by bylo k tomu využít peníze z evropských fondů.

75957_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Zástupce ombudsmana: Dítě lze přijmout do školky i nad kapacitu míst

Pokud nebylo dítě protiprávně přijato do mateřské školy, měl by podle zástupce ombudsmana Stanislava Křečka krajský úřad v odvolacím řízení přijmout dítě dodatečně, a to i kdyby tím mělo dojít k překročení maximální kapacity míst ve školce.

415311_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Maminky se chystají pochodem protestovat proti ministru Drábkovi

Na necitlivou sociální politiku ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka reaguje peticí sdružení Popora rodin. Žádají úpravy škrtů postihujících rodiny s dětmi a motivační programy umožňující zavedení klouzavé pracovní doby.

Image

Zpráva

Levice plánuje zablokovat rychlejší projednání úsporného balíčku

Sociální demokraté a komunisté chtějí zablokovat rychlejší projednání úsporného balíčku Nečasovy vlády. Pokud se to opozici podaří, bude muset zákon projít standardním legislativním procesem. Pravděpodobně by se tak nestihl schválit do konce roku.

Image

Zpráva

Sněmovna se ještě před volbami sejde, aby přehlasovala Klausova veta

Organizační výbor sněmovny dnes rozhodl o tom, že se 18. května uskuteční její poslední řádná schůze. Poslanci hodlají především přehlasovat Klausovo veto zvýšení mateřské, ale i veta některých dalších zákonů.

Image

Zpráva

Klaus vetoval navýšení mateřské. ČSSD: Stejně prosadíme svou

Václav Klaus dnes vetoval novelu zákona o nemocenském pojištění, která vracela výši mateřské na loňskou úroveň. Sociální demokraté podle svých slov zvýšení prosadí. Buď do voleb, anebo po nich.

Image

Zpráva

Sněmovna zažila levicové úterý

Poslanci přehlasovali dvě prezidentská a jedno senátní veto, prošlo krajské referendum, nižší zdanění benefitů a vrácení mateřské.

Image

Zpráva

Senátoři ODS a TOP09 vrátili vyšší mateřské poslancům

Nižší mateřská šetří státu miliardu a půl, pro matky s předchozím příjmem dvacet tisíc znamená výpadek přes tři tisíce měsíčně. Levice chce senátní veto přehlasovat.

97835_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Sněmovna schválila mateřskou, zamítne ji až Senát

Poslanecká sněmovna odsouhlasila zvýšení příjmů pro rodiče na mateřské dovolené. Jejich výše by se tedy měla vrátit na úroveň roku 2009. Pravice však změnu zřejmě zablokuje v Senátu i na Hradě.

Zobrazeno 12 / 12