Keňa

155435985230501167

Komentář

Vilém Řehák: Keňa bojuje s pytláky, ilegální obchod se slonovinou ale nadále kvete

Dokument Až se z jehňat stanou lvi, jejž uvedl Festival Jeden svět, přibližuje životy pytláka, překupníka a strážce v severní Keni a upozorňuje na problém nelegálního obchodu se slonovinou. Jeho řešení je zatím stále v nedohlednu.

Image

Zpráva

Ilegální nádrž, která v Keni zabila desítky lidí, zavlažovala růže pro Evropu

Oblast sužovanou suchem zasáhly bleskové povodně. Z domovů vyhnaly stovky tisíc lidí a minulý týden vedly k průtrži nádrže Patel. Pozorovatelé upozorňují na souvislosti katastrofy: deregulovaný exportní byznys s květinami i změny klimatu.

A6

Zpráva

Sucho a hlad ve východní Africe se zhoršují, zvlášť vážně je na tom Jižní Súdán

Situace v okolí Keni se dále problematizuje. Sousední Jižní Súdán vyhlásil už ve dvou okresech hladomor. Výjimečný stav platí od aktuálního týdne také v Somálsku. Podmínky zhoršují místní války, kterých se v oblasti vede hned několik.

Image

Zpráva

Islandský vulkán bere práci i keňským farmářům

V Keni se kazí tuny květin a zeleniny, které kvůli mračnu islandského sopečného popela nelze letecky vyvážet. Pěstitelé denně přicházejí o 1,3 milionu dolarů.

Ayeayetv

Komentář

Aye Aye Win: Chudoba a lidská práva

Chudoba dosahuje v některých místech naší planety takové intenzity, že jsou tím atakována základní lidská práva těch, kteří v takových podmínkách žijí.

Image

Zpráva

Teplejší klima v Africe rozšiřuje oblasti malárie

Miliony lidí jsou ohroženy malárií. Nemoc se šíří i do hornatých oblastí Keni a Tanzánie. Podle čerstvého výzkumu jsou pravděpodobně na vině zvyšující se teploty.

Zobrazeno 6 / 6