Libyjská vláda vyhlásila příměří

Podle vyjádření libyjského ministra zahraničí se Kaddáfího vláda rozhodla s okamžitou platností zastavit bojové operace, aby uchránila životy civilistů. Stalo se tak několik hodin poté, co Rada bezpečnosti OSN vyhlásila nad zemí bezletovou zónu.

(pjed)

18.03.2011 14:25

A7

Agentury zatím nevědí, zda je poslední vývoj reakcí na mezinárodní tlak, nebo jen jeden z Kaddáfího úskoků. Foto neznámého autora, flickr.com

Režim Muammara Kaddáfího vyhlásil okamžité příměří. Stalo se tak v pátek po poledni, několik hodin po schválení Rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která se rozhodla nad Libyí vyhlásit bezletovou zónu.

Podle Kaddáfího ministra zahraničí Mússy Kússy má příměří „ochránit civilisty“. To byl i argument, jímž Rada oficiálně zdůvodnila svůj krok.

Západní velmoci se zatím zdržely komentáře. Podle agenturních zpráv stále pokračují v přípravách konkrétních opatření, kterými má být režim bezletové zóny v praxi uplatněn.

V samotné Libyi pokračovaly boje i v průběhu odpoledne. Podle posledních zpráv postupovaly jednotky věrné režimu směrem na Benghází.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.