Chci přispět X

Starostové ODS z Aše a Březové nepřeruší spolupráci s KSČM

Spolupráce s KSČM se v Aši a v Březové na Sokolovsku osvědčila. Tamní starostové za ODS odmítají ustoupit nátlaku stranického vedení, aby spolupráci s komunisty ukončili. Raději z ODS vystoupí.

Starostové Aše na Chebsku a Březové na Sokolovsku nehodlají ustoupit tlaku vedení ODS, aby přerušili na obecní úrovni spolupráci se zastupiteli z KSČM. Jak Dalibor Blažek v Aši, tak březovský Miroslav Bouda se domnívají, že stanovy neporušili a v případě, že ODS místní sdružení zruší, zřejmě ze strany odejdou. Sdělili to v pondělí ČTK.

V Aši ODS přizvala do rady nezávislého zastupitele, který kandidoval za KSČM. „Věříme, že jsme neudělali nic špatného a stanovy jsme neporušili. Odvolali jsme se proto ke smírčímu výboru," řekl v pondělí ČTK Blažek. Postup podle něj odsouhlasili až na tři členy všichni členové místní ODS.

Pokud by vedení ODS odňalo místnímu sdružení licenci, starosta a radní za ODS by zřejmě požádali zastupitele o znovuvyjádření důvěry. Sami by pak zůstali nezávislí.

V Březové dokonce ODS vyhrála s takovým ziskem, že ani nemusela do rady nikoho přizvat. Přesto si starosta Bouda vybral za místostarostku zastupitelku z KSČM. „Je dobrá ekonomka a my potřebujeme mít na úřadě schopné lidi," odůvodnil své rozhodnutí Bouda.

I starosta Březové Miroslav Bouda o odchodu z ODS uvažuje. V pondělí řekl ČTK, že je přístupem vedení strany znechucen. „Ve stanovách se mluví jen o koaliční spolupráci. To jsme neporušili. Situace na obcích je ale jiná. A co zastupitelstva, kde se nevolí rada? I tam zastupitelé z různých stran hlasují pro starostu z ODS," vysvětlil Bouda.

„Je to škoda. Já i starosta Aše jsme zakládající členové ODS. Jsme možná jedni z posledních, kdo dělají ODS dobrou image," dodal Bouda. Podle něj jde spíš o uměle vyvolané téma, které má odvrátit pozornost od rozporů v ODS a ve vládní koalici.

V Aši i Březové je ODS v čele radnice už několik volebních období za sebou. Starostové své posty uhájili, i když například v posledních komunálních volbách ztratila ODS starosty v řadě měst Karlovarského kraje, v Chebu, Sokolově nebo Kynšperku.

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.