Developeři chtějí na Pankráci stavět i bez stavebního povolení

Bez stavebního povolení a dokladů o dopadech na životní prostředí by chtěli developeři začít s výstavbou pankráckých mrakodrapů.

(dar)

07.04.2010 16:17

06_city-epoque

Mrakodrapy prý ohrožují i setrvání Prahy na listině UNESCO. Foto Internet

Developerská společnost ECM oznámila, že k výstavbě dvou mrakodrapů na Pankráci dojde v nejbližší době. Občanská sdružení ale upozorňují, že firma nemá stavební povolení, a stavba by tudíž byla v rozporu se zákonem.

Proti výstavbě dalších kancelářských budov na Pankráci dlouhodobě protestuje hned několik občanských sdružení. „Projekty jsou nekvalitní, nepřipravené a ohrožují setrvání Prahy na listině světového dědictví UNESCO,“ vyjmenovala výhrady k projektu předsedkyně Občanské iniciativy Pankráce Marie Janoušková.

Stavební řízení je momentálně pozastaveno, neboť developer nedodal stavebnímu úřadu všechny potřebné podklady. Občanští aktivisté navíc podali proti rozhodnutí úřadu odvolání. Podle nich má totiž po developerovi požadovat další dokumenty, například aktualizovaný výpočet zdravotních rizik pro rezidenty a aktuální hlukovou a imisní studii.

Obávají se totiž, že by dva mrakodrapy spolu se soustavným nárůstem kancelářské, obytné i komerční zástavby na území Pankráce a Budějovické měly za následek nepřijatelné navýšení automobilové dopravy.

Úřad může v jednání pokračovat až po dodání chybějících podkladů. „Z dostupných informací vyplývá, že společnost ECM dosud dokumenty nedodala, řízení proto neprobíhá a hovořit o brzkém zahájení výstavby je proto zcela zavádějící,“ zdůraznila mluvčí sdružení Arnika Zora Kasíková.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.