Tiskové centrum Evropského parlamentu ponese jméno zavražděné maltské novinářky

Případ Daphne Caruanové Galiziové poutá i nadále pozornost v celé Evropě. Památku novinářky, jež systematicky poukazovala na podezřelé praktiky klanu kolem současného maltského premiéra, uctili europoslanci také minutou ticha.

(pjed)

24.10.2017 15:25

A1

Daphne Caruanová Galiziová pracovala na volné noze. Svoje zjištění publikovala na osobním blogu. Foto archiv ToM

Tiskové středisko štrasburkského sídla Evropského parlamentu (EP) ponese v budoucnosti jméno Daphne Caruanové Galiziové – maltské investigativní novinářky, jež byla zavražděna minulý týden. Oznámil to předseda EP Antonio Tajani v rámci říjnové plenární schůze parlamentu, která začala nyní v pondělí.

Vražda Caruanové Galiziové poutá celoevropskou pozornost, neboť novinářka poukazovala dlouhodobě na podezřelé praktiky klanu kolem současného maltského premiéra Josepha Muscata. Muscat sám o ní mluvil jako o své největší protivnici. Rodina Caruanové Galiziové dnes viní otevřeně maltského premiéra z odpovědnosti za novinářčinu smrt.

V zemích EU jsou navíc vraždy novinářů – pomine-li se teroristický útok na Charlie Hebdo v roce 2015, kde bylo zabito devět pracovníků redakce najednou – velice vzácné. Řada unijních politiků se veřejně zavázala, že udělá vše pro to, aby vyšetření případu na Maltě nic nenarušilo. Europoslanci uctili památku Caruanové Galiziové také minutou ticha.


Další informace:
EUObserver EU Parliament press room renamed after Caruana Galizia
LovinMalta.com European Parliament Rename Press Room To Honour Daphne Caruana Galizia
Reuters EU leaders urge full inquiry into Malta journalist murder
CNN Maltese journalist Daphne Caruana Galizia killed in car blast


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.