KDU-ČSL představila svých prvních devět kandidátů do Senátu

V úterý KDU-ČSL zveřejnila devět kandidátů do Senátu. Strana v podzimních senátních volbách obhajuje dva mandáty. Mezi kandidáty kromě stávajících senátorů najdeme například lékaře či komunální političky.

(jb)

03.02.2016 12:13

302073_mediafax_jiri_novacek

V letošních senátních volbách obhajuje svůj senátní mandát i Stanislav Juránek. Foto Jiří Nováček, Mediafax

Celostátní výbor KDU-ČSL v úterý schválil prvních devět kandidátů do Senátu. Svůj mandát budou v podzimních volbách obhajovat dva stávající lidovečtí senátoři – předseda senátorského klubu Petr Šilar na Orlickoústecku a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek v Brně. Právě v těchto dvou obvodech lidovci uspěli před šesti lety, v ostatních mandáty nezískali.

O senátorské křeslo se letos za KDU-ČSL rovněž uchází náměstek ředitele Národního muzea a bývalý děkan Filozofické fakulty UK Michal Stehlík, který kandiduje na Jihlavsku. Režisér a publicista Ilja Racek usiluje o mandát senátora ve volebním obvodu Ostrava-město. Na Táborsku KDU-ČSL vysílá do voleb projektanta Jaroslava Hejla.

Mezi další kandidáty patří také primář novorozeneckého oddělení olomoucké fakultní nemocnice Lumír Kantor kandidujícího v Olomouci či chirurg Vítězslav Maláč, kterého KDU-ČSL nominovala ve volebním obvodu Bruntál. 

KDU-ČSL do voleb vysílá i několik komunálních politků. Na Blanensku se jedná o místostarostku Boskovic Jaromíru Vítkovou, na Hodonínsku vyzve stávajícího senátora Zdeňka Škromacha k volebnímu klání starostka Ratíškovic Anna Hubáčková.

Lidovci chystají seznam svých kandidátů do Senátu dále rozšiřovat. V některých obvodech plánují vyjednávat o podpoře s jinými stranami. Například na Pardubicku KDU-ČSL jedná o podpoře stávající místopředsedkyně Senátu Miluše Horské s hnutím Nestraníci.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.