Pražská ČSSD podpořila Chovance, nominaci získali i Hamáček a Zaorálek

Krajský výkonný výbor pražské ČSSD rozhodl o svých nominacích do vedení strany. Na předsedu nominoval Bohuslava Sobotku, do funkce prvního místopředsedy Milana Chovance. Ve vedení chce také Hamáčka, Arnoštovou a Zaorálka.

(vd)

12.12.2014 12:19

Img_0225ro-1-

Sobotka získal nominaci na předsedu ČSSD již od pěti krajských konferencí. Nejspíš nebude mít protikandidáta. Foto ČSSD

Krajský výkonný výbor pražských sociálních demokratů nominoval kandidáty do centrálního vedení strany. O jeho složení rozhodnou delegáti osmatřicátého sjezdu sociální demokracie v polovině března příštího roku. Na předsedu nominovali pražští sociální demokraté Bohuslava Sobotku, do funkce statutárního místopředsedy pak Milana Chovance.

Kromě těchto dvou nominovaných politiků se v Praze rozhodovalo také o řadových místopředsedech. Do užšího vedení ČSSD by podle KVV Praha měli zamířit Lenka Teska Arnoštová, Jan Hamáček a Lubomír Zaorálek.

Podporu členové pražské ČSSD vyjádřili také Petru Hulínskému, který by měl reprezentovat stranu v orgánu předsednictva. Na dalším důležitém postu, předsedovi Ústřední kontrolní komise, by pražští delegáti rádi viděli Romana Váňu.

Již dříve o svých kandidátech rozhodli sociální demokraté v Hradci Králové, Pardubicích, na Vysočině a v Jihomoravském kraji. Všechny konference ukázaly, že Sobotka nejen že obhájí post předsedy sociální demokracie, nýbrž že se tak stane, aniž by měl vyzyvatele.

Tak jako ve zbylých krajích i sociální demokraté v Hradci Králové na post předsedy nominovali Bohuslava Sobotku, na statutárního místopředsedu Milana Chovance a na řadové místopředsedy Jana Hamáčka, Martina Starce, Michaelu Marksovou-Tominovou, Lenku Tesku Arnoštovou a Lubomíra Zaorálka.

Krajská konference ČSSD v Pardubicích nominovala na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, na prvního místopředsedu byl nominován Milan Chovanec, na posty místopředsedů pak Martin Starec, Lubomír Zaorálek, Jan Hamáček, Jiří Dienstbier, Michaela Marksová-Tominová a Lenka Teska Arnoštová.

Krajská konference ČSSD kraje Vysočina nominovala na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, na statutárního místopředsedu Milana Chovance. Na místopředsedy ČSSD tu získali nominaci Jiří Dienstbier, Michaela Marksová-Tominová, Martin Starec, Jan Hamáček, Milan Štěch a Lenka Teska Arnoštová.

Pouze jihomoravští sociální demokraté nekopírovali obvyklý vzorec: na předsedu sice nominovali Bohuslava Sobotku, nominaci na post prvního místopředsedy ale získal Jeroným Tejc a na řadové místopředsedy nominace z jižní Moravy nevzešla. O žádný z postů se přitom neuchází bývalý první místopředseda ČSSD a jihomoravský hejtman Michal Hašek.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.