Mezi novými členy Rady ČT je i redaktor DR Vratislav Dostál

Poslanecká sněmovna ve středu rozhodla o nových členech Rady České televize a Českého rozhlasu. Do Rady ČT zvolila hned na prvním pokus všech šest nových členů, jsou mezi nimi také Vratislav Dostál a Michael Hauser.

(red)

26.03.2014 15:39

Vr_a_salondr

Vratislav Dostál hovoří na Salonu Deníku Referendum. Foto Saša Uhlová, DR

Poslanecká sněmovna ve středu rozhodla o nových členech Rady České televize a Rady Českého rozhlasu. Radu ČT doplní Jan Bednář, kterému svůj hlas dalo 148 přítomných poslanců, Luboš Beniak, kterého volilo 90 zákonodárců, Vratislav Dostál (123 hlasů), Michael Hauser (133), Richard Hindls (124) a Ivana Levá (89). Ke zvolení bylo třeba získat nadpoloviční většinu přítomných poslanců.

Poslanci vybírali z osmnácti kandidátů, původně se jich do Rady ČT přihlásilo osmapadesát (do Rady ČRo pak sedmatřicet). Volební výbor Poslanecké sněmovně jejich seznamy zúžil v minulých týdnech na trojnásobek počtu uvolněných míst, tedy na osmnáct kandidátů v případě Rady ČT, devět u Rady ČRo.

Do finálního výběru do Rady ČT neprošel ani jeden z radních, kteří svůj mandát obhajovali. Kromě Milana Uhdeho, Dany Eklové, Antonína Bajaji a Radka Mezuláníka do třetího kola neprošli například Vladimír Just, Marek Hovorka, Oldřich Kužílek, Martin Putna, Helena Třeštíková, Jaroslav Veis, Jan Jirák či Jana Horváthová.

Ve třetím kole pak poslanci rozhodli o tom, že se radními nestanou Ivan Douda (obdržel od přítomných poslanců jen deset hlasů), Václav Dvořák (15), Zdena Hůlová (11), Jakub Končelík (5), Vladimír Kuba (4), Dušan Kukal (2), Milena Macková (0), Hana Moučková (9), Petr Oslzlý (20), Petra Procházková (82), Roman Prorok (1) a Karel Zýka (13).

Do Rady ČRo poslanci ve středu vybírali tři kandidáty z devíti (Hana Dohnálková, Pavel Hekela, Mikoláš Chadima, Václav Chalupa, Jan Krůta, Lenka Procházková, Miloš Rejchrt, Oldřich Šesták a Jiří Vejvoda). V prvním kole první volby vybrali Hanu Dohnálkovou a Jiřího Vejvodu, do druhého kola postoupili Václav Chalupa a Miloš Rejchrt.


A co si myslíte vy? Diskuse (3 příspěvky)

Jiří Vyleťal - Praha 5 Stodůlky

Dobrá zpráva Středa, 26.Března 2014, 18:38:57

Blahopřeji, pane Dostále. To je výborná zpráva.
Jiří Vyleťal

Petrasek Milan - penzista

Zajímavá zpráva Středa, 26.Března 2014, 19:28:0

Takže brzy mně po ránu nebude oslovovat Deutschlandfunk, ale stejně tak poutavě a kriticky ČRo.
Dokonce bez trhoveckého tremola a jalové hudby...... slibuji si.

Miroslav Tejkl - Chrudim IV.

Čtvrtek, 27.Března 2014, 13:07:51Také gratuluji pánům Dostálovi a Hauserovi ...

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.