Předposlední proměna Smetanova nábřeží patřila pouličnímu divadlu

Čtvrtou otevřenou kulturní sobotu Nábřeží žije! proměnili divadelníci a architekti na hravou pěší zónu. Pražané zažili představení obřích loutek Echt street pupets a divadelního spolku Funebráci.

(vd)

07.10.2013 10:24

N_b_e_

Čtvrtá kulturní sobota na Smetanově nábřeží byla divadelní a architektonická. Foto Iniciativa Auto*Mat

Předposlední otevřenou kulturní sobotu Nábřeží žije! proměnili divadelníci a architekti na hravou pěší zónu. Pražané si mohli též vyzkoušet práci s mapami v projektu Útvaru rozvoje města (ÚRM) Mapy Prahy – co se z nich dozvíte.

„Pražanům jsme nabídli kromě již tradičních komentovaných procházek s architekty a urbanisty Urban Walks též možnost zanést do mapy své zážitky ve městě. S tím byla spojena i diskuse Město, ve kterém žijeme s tématem sousedství a lidí ve městě,“ uvedl Eugen Liška z Útvaru rozvoje města.

Proměna Smetanova nábřeží se zaměřila na zapojování lidí do dění kolem nich. Kromě divadelníků je k interakci lákaly atrakce jako piáno na ulici, linorytová grafická dílna, nebo bazar knih. V tomto duchu se nesla i prezentace Pražského fóra, která se zaměřovala na projevy občanských postojů formou happeningů.

Pro návštěvníky byla připravena také prezentace Divadla Na Zábradlí, bazar knih, piáno na ulici, linorytová grafická dílna, divadlo pro děti Pan Václav nebo obří loutky Echt street pupets, či divadelní spolek Funebráci.

Zajímavosti nabízely ale též urbanistické procházky Útvaru rozvoje města Urban Walks. Sobotu na Smetanově nábřeží zakončil DJ Martin Tvrdý aka Bonus. Možností obnoveného historického korza s nejkrásnější vyhlídkou na Pražský hrad využilo během dne asi 20 tisíc Pražanů.

„Smetanovo nábřeží je unikátní prostor v srdci Prahy. Není proto překvapením, že lidi zajímá, co se zde děje. Jsme velmi rádi, že se do příprav trvalé proměny nábřeží v místo pro setkávání zapojili kromě místních institucí a podniků též další Pražané, kterým není osud města lhostejný,“ uvedl Vít Masare z iniciativy Auto*Mat.

Smetanovo nábřeží je pro Pražany otevřeno pět podzimních sobot až do 12. října. Během těchto sobot zde pražský magistrát, Útvar rozvoje hl. m. Prahy a Auto*Mat zkoumá, zda a v jaké míře by byla možná transformace Smetanova nábřeží na pěší zónu.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.