Darujeme kočárky

Text, který byl původně napsán jako blog na firemní stránky, zveřejňujeme jako komentář v přesvědčení, že se v něm vzácně setkaly občanské a živnostnické ctnosti.

Daniela_caltov__cb

Daniela Caltová

04.06.2013 08:00

Kocarky

Čekáte paterčata? Gratulujeme, už víte, co vás u nás čeká. Toto je trvalý slib. Foto Pavel Calta

„Darujeme kočárky“: po zveřejnění této informace se na nás snesla smršť… nebo spíše dvě. Komentáře, maily, telefony. První byly souhlasné, druhé, jak to bývá, reakce odmítavé a nenávistné.

Za ty první moc děkujeme a chválíme je. Vážíme si všech kladných reakcí. Všichni víme, že rodiče si pět dalších dětí do svých životů nenaplánovali, přesto celý zbytek jejich života bude tímto silně ovlivněn. Podpory a síly asi nebude nikdy dost.

V případě druhém pisatele moc litujeme. A nejčastější „argumenty“ té druhé skupiny? „Proč jim dáváte, a ne mně?... Čekám dítě (děti) a taky chci kočárek zdarma... Dáváte to vlastně z mých peněz, protože jsem si u Vás kočárek koupila a musela ho zaplatit...“ A tak dál.

Tak jako my vám nemluvíme do toho, co si uděláte vy s vašimi penězi, tak se prosím nestarejte o to, co my děláme se svými. I my přispíváme do vašeho rozpočtu tím, že ročně platíme statisíce na daních, i z našich peněz vám stát přispívá na přídavky, na různé slevy pro vaše děti a podobně.

Když někomu něco chceme dát, máme v principu dvě možnosti:

  1. Darujeme, ví o tom pouze ten dotyčný a nemáme potřebu tuto skutečnost dále ventilovat. Toto je určeno konkrétním jednotlivcům v České republice i v zahraničí, dále například organizaci Člověk v tísni a podobně.
  2. Forma reklamy: ročně naše firma (a tisíce firem na trhu) investuje mnoho peněz do reklamy. Jeden inzerát do novin stojí desítky tisíc, naše účast na různých veletrzích (BVV, Letňany) je vždy minimálně sedmdesát tisíc korun za čtyři dny. Za tuto částku dostaneme určitou službu: můžeme se prezentovat a dát tak o naší firmě vědět.Situace, ve které nyní jsme: V ČR se narodí paterčata: Jedná se o událost, kterou nikdo nepamatujeme. Rodiče budou potřebovat kočárek. Jsme největší prodejci kočárků pro dvojčata – sourozence v ČR. Máme kočárek, který bude potřebám rodičů vyhovovat. Bude se o tom mluvit, psát, budou fotky v novinách, na internetu, rozhovory v televizi.
Každý tento kočárek uvidí. Za podmínky, že ho rodiče budou mít. Rozhodování je jednoduché a snadné: „darujeme“ rodičům dva kočárky pro pět dětí. Není to charita, není to klasický dar. Ten bychom jim dali, a nikdo se to nedověděl. Za tyto kočárky nám ale poskytnou protihodnotu: dostanou náš obchod, značku Easywalker na první stránky novin, do večerních zpráv, mnoho diváku uvidí první projížďku kočárku po Milovicích, při každé procházce je bude potkávat mnoho lidí...

A to vše za cenu jednoho inzerátu v Mamince. Proč se nerozčilujete nad inzeráty v novinách, kde platíme za inzerci a majitelé jsou často zahraniční firmy? Proč nezávidíte Výstavišti Praha, že jim platíme za naši účast na veletrzích? Mnoho jiných firem i v dětském sortimentu osloví „celebritu“, dá jim kompletní výbavu a kočárek zdarma + ještě peníze a tím si dělá jméno a reklamu. Proč Vám to nevadí?

Naše firma nejde touto cestou: když je někdo zdravý, úspěšný a bohatý, nedostane od nás kočárek zdarma ani za sebevětší reklamu. Těmto rodičům paterčat kočárky od nás moc pomohou a nám pomůže jejich reklama. Proč si navzájem nevyhovět?

Už to chápete? Proto na časté dotazy typu: „Proč taky nám nedáte kočárek?“ odpovídám: „Dostaňte naši firmu a značku Easywalker několik dní po sobě do novin, na internet, na televizní obrazovky a budete mít kočárek od nás za tuto „službu“ zdarma.

Aha… Že ale
  • Čekáte jen jedno děťátko? Gratulujeme, ale to potěší a zajímá především jen Vaši rodinu
  • Čekáte dvojčátka? Gratulujeme, ale to zajímá mimo rodinu jen Vaši ulici
  • Čekáte trojčátka? Gratulujeme, ale na kočárek „zdarma“ od nás je to stále málo…
  • Čekáte čtyřčátka? Gratulujeme, to už média zaregistrují. Máme zájem, jeden kočárek máte u nás zdarma, druhý si zaplaťte
  • Čekáte paterčata? Gratulujeme, už víte, co vás u nás čeká. Toto je trvalý slib
  • Čekáte šesterčata? Gratulujeme, řekněte, co chcete a vše předem splněno
Dočetli jste až sem? Opravdu děkuji, tak snad teď už chápete. Pokud ne, je mi líto. Je mi líto, kolik nenávisti a závisti ve vás je, místo abyste se radovali doma, i když třeba jen z jednoho dítka. Myslím, že si nikdo nedokážete představit, co tuto rodinu čeká. A je jedno, jakou barvu pleti nosí. Mediální zájem za pár dní pomine a budou celý život na vše sami.

Klidně na tento článek reagujte, ale chceme-li se dobře věnovat vám, našim zákazníkům, nestíháme vše číst a nebudeme toto více komentovat. Myslíme si, že tento text vyjádřil vše.

Pro ty, co chtějí:

Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat zřídila transparentní účet na pomoc mamince paterčat. Za veškeré příspěvky děkujeme.
č. ú. 211620293/0600


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.