Nákupy na trzích jsou cenově výhodné. Navíc šetří životní prostředí

Nejvyhledávanější potraviny na městských trzích jsou cenově srovnatelné nebo dokonce levnější než ty, které nabízejí supermarkety. Tvrdí to Hnutí DUHA s odkazem na analýzu, ve které porovnalo ceny v supermarketech s cenami na tržnicích v Praze a Brně.

(vd)

09.08.2012 14:33

509153_mediafax_ivana_slapalova

Brněnské a pražské supermarkety jednotlivých řetězců mají velmi podobné ceny stejného zboží. U komodit z tržnic v Praze a Brně existují cenové rozdíly. Foto Ivana Šlapalová, Mediafax

Nejčastěji vyhledávané potraviny na městských trzích jsou cenově srovnatelné či dokonce levnější než nabídka v supermarketech. V tiskovém prohlášení to uvedlo Hnutí DUHA s tím, že místní jídlo na stále populárnějších trzích od lokálních zemědělců je tak nejen čerstvé a chutné, ale i finančně přijatelné.

„Místní potraviny prodávané na tržnicích, ze dvora nebo v bioklubech s sebou přináší mnoho výhod: podporu drobným pěstitelům a rodinným farmám, menší množství obalů, oživení veřejných prostranství a zdravé, čerstvé jídlo pro zákazníky,“ uvedla Petra Švambergová z Hnutí DUHA.

Hnutí DUHA proto ve svém internetovém adresáři nabízí přes pět set kontaktů na místní pěstitele, kteří prodávají přímo ze dvora, dodávají zboží na tržnice nebo do bioklubů. V adresáři je možné vyhledat podrobný sortiment a informace, co a kam zemědělci dodávají. Zákazníci si mohou najít farmáře podle krajů i druhu zboží.

Podle Švambergové si tak v jejich v internetovém adresáři může každý jednoduše najít nejbližšího zemědělce ve svém okolí a vybrat si podle zboží, o které má zájem. „I díky tak běžné věci, jakou je nakupování potravin, můžou mít profit nejen sami zákazníci, ale i česká ekonomika a životní prostředí,“ dodala.

„Brněnské a pražské supermarkety jednotlivých řetězců mají velmi podobné ceny stejného zboží, u komodit z tržnic v Praze a Brně najdeme cenové rozdíly v řádu několika korun ve prospěch Brna. I přesto lze na obou tržištích nakoupit některé potraviny výhodněji než v supermarketu,“ uvedli ekologové.

Nejmarkantnější rozdíl podle jejich zjištění představují ceny brambor: na brněnském Zelném trhu stojí v průměru 9,50 korun za kilogram, na Tylově náměstí v Praze pak 13,50 korun. Jejich průměrná cena v supermarketu je však 16 korun. Významně se údajně liší také ceny mrkve, kterou lze u farmářů nakoupit průměrně za 21 korun za kilogram, kdežto v supermarketu za průměrných 26,50 korun.

Výhodou nákupu místních potravin na tržnicích je pak podle ekologů především to, že zákazníci mohou konzumovat jídlo, které nestrávilo desítky hodin na cestě v kamionech spotřebovávajících kvanta ropy a neobsahuje zbytečné postřiky nutné pro dlouhý transport a skladování v umělých podmínkách. Navíc tím, že lidé kupují zboží přímo od pěstitele, zůstává zisk přímo u něj, a ne u obchodníka.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.