Opoziční a vládní experti budou diskutovat o naší hospodářské situaci

V úterý se v Senátu uskuteční konference Hospodářská situace ČR a její výhled. Akce, kterou pořádá předseda Senátu Milan Štěch společně s iniciativou ProAlt, chce umožnit konfrontaci nejrůznějších pohledů na současnou ekonomickou situaci ČR.

(vd)

02.04.2012 15:28

225693_mediafax_mikulas_krepelka

Senátní konference navazuje na diskuzní cykly Pohledy z jiné strany a Dva břehy, které pořádá iniciativa ProAlt ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Foto Mikuláš Křepelka, Mediafax

Předseda Senátu Milan Štěch pořádá ve spolupáci s iniciativou ProAlt konferenci Hospodářská situace ČR a její výhled. Akce se uskuteční úterý 3. dubna v Jednacím sále Valdštejnského paláce. Začátek je naplánován na desátou hodinu.

Podle organizátorů je cílem konference dát možnost rozličným zástupcům nejrůznějších pohledů na hospodářství České republiky prezentovat v přímém srovnání své názory.

Podle předsedy Senátu Milana Štěcha je v České republice dlouhodobě neuspokojivý hospodářský vývoj.

„Část příčin lze identifikovat v s ohledem na celoevropský či dokonce celosvětový kontext. Současně lze ale diskutovat o hospodářské politice současné vlády, jejíž politika má na kondici české ekonomiky nepochybně značný vliv,“ uvedl Štěch pro Deník Referendum.

Proto budou podle něj mezi hosty konference zástupci opozice, vlády i občanských iniciativ. Svůj pohled na hospodářskou situaci tak na konferenci přednese například ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, předseda Podvýboru pro energetiku Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Jiří Bis, guvernér České národní banky Miroslav Singer, mluvčí iniciativy ProAlt Jiří Šteg či ekonomka Ilona Švihlíková.

Senátní konference navazuje na diskuzní cykly Pohledy z jiné strany a Dva břehy, které pořádá iniciativa ProAlt ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Úterní akce je přístupná veřejnosti.

Další informace:
ProAlt.cz Hospodářská situace ČR a její výhled – panelová konference 3. 4.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.