Zbavme se této vlády, vyzvou veřejnost na demonstraci aktivisté a odbory

Vláda navzdory odporu většiny obyvatel pokračuje v prohlasovávání asociálních reforem. To je důvodem svolání demonstrace, kterou na sobotu připravuje koalice občanských iniciativ a odborů. Akce začne po poledni, organizátoři očekávají až 5 000 účastníků.

(vd)

20.10.2011 16:05

338264_284838724867121_200086530009008_1121759_158796738_o

Demonstrace bude vyvrcholením několikatýdenní akce iniciativy ProAlt nazvanou Měsíc neústupnosti. Foto Iniciativa ProAlt

V sobotu se v Praze na Náměstí republiky uskuteční demonstrace proti vládě a jejím reformám, kterou pořádá občanská iniciativa ProAlt.

Akci podporují opoziční sociální demokraté, Českomoravská konfederace odborových svazů, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, Alternativa Zdola, Iniciativa za demisi vlády, Neshnutí, Akční spolek nezaměstnaných, Ekumenická akademie, Spojenectví práce a solidarity či Iniciativa Ne základnám,

Podle mluvčí pražského magistrátu Terezy Krásenské pak demonstrace může dočasně omezit pražskou dopravu. Svolavatel podle ní očekává až 5000 účastníků. Protestní akce začne ve 14:00 na náměstí Republiky. Na její klidný průběh pak bude dohlížet několik desítek policistů.

„Z důvodu předpokládaného počtu účastníků může při pouličním průvodu dojít k několikaminutovému omezení dopravy, zejména tramvajové, a to v ulicích Revoluční, 17. listopadu, Křížovnická, Mánesův most, Klárov, Malostranské náměstí," uvedla Krásenská pro ČTK s tím, že průvod by však neměl podle očekávání způsobit vážnější komplikace.

V 15:00 hodin se pak účastníci akce vydají na pochod Prahou. Pochod je naplánován Revoluční, Dlouhou, Staroměstským náměstím, Kaprovou přes náměstí Jana Palacha. Po Mánesově mostě se pak dostanou do ulice U Lužického semináře, Míšeňské a Mostecké. Průvod by měl skončit v horní části Malostranského náměstí. Tam by vystoupí i představitelé politických stran.

„Jsou připravena bezpečnostní opatření, kterých se zúčastní několik desítek policistů pořádkové, dopravní a kriminální služby," uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle ní budou pro případ jakýchkoliv problémů v záloze připraveni i příslušníci speciální pořádkové jednotky.


A co si myslíte vy? Diskuse (1 příspěvek)

Miroslav Novák - Praha 9

Hyde park Pátek, 21.Října 2011, 21:50:5

V dnešním pořadu na ČT24 vystoupil za ProAlt Jiří Šteg. Vcelku si vedl dobře, výsledek hlasování diváků byl velmi příznivý (kdyby tak všichni přišli na nám. Republiky). Nicméně se asi zbytečně zalekl výrazu "svrhnout vládu" v otázce jednoho zástupce modrých svazáků. Ale jak jinak se "zbavit vlády" než jejím svrhnutím?

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.