Bárta požádá poslance o vydání k trestnímu stíhání

Předseda poslaneckého klubu nejmenší parlamentní strany Vít Bárta požádá sněmovní imunitní výbor o vydání k trestnímu stíhání. Funkce předsedy poslanců Věcí veřejných se ale nevzdá.

(vd)

23.08.2011 13:13

550487_mediafax_michal_kalasek

Bárta věří, že ústavní garance spravedlivého justičního procesu budou garantovat nestranný průběh vyšetřování. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Vít Bárta z Věcí veřejných požádá Poslaneckou sněmovnu o vydání k trestnímu stíhání. Žádost policie o jeho vydání je sice podle jeho slov tendenční, nicméně se chce očistit v soudním procesu. Bárta to v úterý řekl novinářům.

Policie chce Bártu stíhat kvůli podezření, že uplácel své bývalé stranické kolegy Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí. Poté, co si Bárta o vydání řekl, je pravděpodobné, že Sněmovna jeho trestní stíhání umožní.

Bárta pak v tiskovém prohlášení uvedl, že se záměrně dlouho nevyjadřoval ke kauze svého případného vydání a jen tiše sledoval reakce všech zúčastněných. „Vážím si hlasů, které vyjádřily pochybnosti o podstatě mého obvinění, i když třeba neveřejně,“ dodal pak exministr dopravy.

„Z mého pohledu je žádost policie, která má sloužit jako podklad pro členy Mandátového a imunitního výboru PSP k rozhodnutí o mém vydání, silně nevyvážená, nekompletní a nebojím se říci tendenční,“ nepochybuje Bárta s tím, že vzhledem k dle jeho slov zřetelným mezerám v postupu policie podal minulý týden podnět k jeho prošetření Pražskému státnímu zastupitelství.

Podle informací deníku Právo jej Sněmovna ale vydá policii bez ohledu na jeho úterní vyjádření. Slova předsedů poslaneckých klubů sociální demokracie, TOP 09 a KSČM totiž doposud mluví jasně: Bártu vydáme policii k trestnímu stíhání. Tyto tři poslanecké kluby přitom disponují ve Sněmovně 123 hlasy, což k rozhodnutí stačí.

Poslanci by měli o vydání Bárty rozhodnout na schůzi, která začne koncem srpna.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.