Bátora protestuje proti podpoře pochodu homosexuálů velvyslancem USA

Předseda akce D.O.S.T. Ladislav Bátora napsal společně s dalšími představiteli iniciativy dopis velvyslanci USA v ČR Normanu Eisenovi. Autoři v něm protestují proti veřejné podpoře velvyslanectví organizátorům srpnového Prague Pride.

(vd)

08.08.2011 10:53

363689_mediafax_bohumil_cervenka

Angažujete se ve prospěch nátlakových organizací, jejichž ideologie vykazuje podobné rysy sociálního inženýrství jako marxismus-leninismus, uvedli v dopise Bátora a jeho kolegové. Foto Bohumil Červenka, Mediafax

Ladislav Bátora, Michal Semín či František Červenka z iniciativy D.O.S.T. napsali dopis velvyslanci USA v České republice Normanu Eisenovi. Důvodem k jeho sepsání jim byla Eisonova podpora organizátorům srpnového Prague Pride.

„Nemůžeme souhlasit s tím, že velvyslanectví USA, v jehož čele stojíte, vyjádřilo veřejnou podporu organizátorům srpnového Prague Pride, a důrazně proti tomu protestujeme,“ píšou velvyslanci autoři dopisu.

Zmíněná akce je totiž podle nich pořádána skupinami homosexuálů a leseb, jejichž nároky, vznášené vůči české veřejnosti, údajně značně přesahují rámec pouhé tolerance.

„Požadují plné morální uznání svého stylu života, postavení homosexuálních vztahů na roveň s manželstvím i adopci dětí homosexuálními a lesbickými páry. Tyto požadavky jsou v rozporu s našimi tradicemi,“ nepochybují Bátora a jeho kolegové z ultrakonzervativní iniciativy D.O.S.T.

Autoři dopisu se odvolávají na odkaz bývalého prezidenta USA Ronalda Reagana, jenž patří podle jejich mínění mezi osobnosti, jež se zasloužily o pád komunismu. Autory dopisu pak mrzí, že se Norman Eisen angažuje ve prospěch údajně nátlakových organizací, „jejichž ideologie vykazuje podobné rysy sociálního inženýrství jako marxismus-leninismus,“ uvedli autoři dopisu.

Eisen na konci minulého týdne společně s diplomaty z dalších 12 států podpořil připravovanou pražskou přehlídku Prague Pride.

Pražský pochod homosexuálů a příslušníků dalších sexuálních menšin je obdobou pride festivalů pořádaných v jiných zemích, které probíhají v různých formách v největších evropských městech. Jedná se o první pražský festival s tímto podtextem, který je svým programem plně otevřen celé veřejnosti.

Festival trvá pět dní a jeho program čítá přes 60 jednotlivých akcí, které se odehrají od 10. do 14. srpna na více než 30 místech po celé Praze. Podle organizátorů program není určen pouze gayům a lesbám, nýbrž také jejich rodinám, přátelům i široké veřejnosti, jak je tomu běžné v jiných velkých městech.

Akce vyvrcholí právě sobotním průvodem centrem Prahy s karnevalovými prvky a následným hudebním festivalem na Střeleckém ostrově.


A co si myslíte vy? Diskuse (7 příspěvků)

Samu_v_montmartre

Ivan Štampach - religionista, Praha 4

Pondělí, 8.Srpna 2011, 12:13:4

Obávám se, že se budu muset po přečtení bátorovských stanovisek začít přikláněn k marxismu-leninismu. Vypadá to totiž tak, že úsilí o svobodnou volbu životního stylu, o toleranci a pluralitu je ve vládních kruzích považováno za cosi podobného marxismu-leninismu. Koneckonců, verba fata sua habent.

David Sekanina - manažer v nevládním sektoru

Vážený pane, "přiklánět se" : vždyť to je Pondělí, 8.Srpna 2011, 14:24:22

příprava na minulou "válku" .
Ostatně lež je vždy lží, jak víte.

DS

Samu_v_montmartre

Ivan Štampach - religionista, Praha 4

Pondělí, 8.Srpna 2011, 15:48:42

Navrhuji, abychom si nevytýkali překlepy.

Miroslav Tejkl - Chrudim IV.

Úterý, 9.Srpna 2011, 10:01:51

čím větší vyhraněnost režimu, tím větší touha poi zakázaném ovoci.

"Obávám se, že se budu muset po přečtení bátorovských stanovisek začít přikláněn k marxismu-leninismu. "

... to je vcelku pozitivní směřování - jen ten leninismus bych nechal doma ...

...

Slovinci nemuseli mít o kapitalismu iluze - nechybělo jim a neidealizovali si to, co například my ...
... a tak to nepřehnali ani s tou privatizací, nesedli na lep washingtonským konsensuárům a klausům ...

... a i ten nejvýznamější filozof mimo původní západní státy, je od nich a je to právě marxista ...

Miroslav Tejkl - Chrudim IV.

Úterý, 9.Srpna 2011, 10:02:32


...prostě nebylo to ovoce tak zakázané, aby tak lákalo ..

Petr Litschmann - M.Žižkov

dobrá pozvánka od ochotníka LB Úterý, 9.Srpna 2011, 18:37:47

nebýt té ostudy, mnozí nezainteresovaní by si ani nevšimli, že je nějaká taková akce. Bylo by to skoro na potlesk, za takový komediální ochotnický výkon, jen kdybych nebyl tak na rozpacích, jestli jeho "hlas vichřice podoba" byl skutečně výkon..

David Sekanina - manažer v nevládním sektoru

Vážený pane Štampachu, ano máte pravdu, omlouvám se , DS Úterý, 9.Srpna 2011, 19:25:28

Dobrý večer

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.