Img_5487

Petra Němcová

Profil

Absolventka oborů Mezinárodní vztahy - evropská studia, Humanitní environmentalistika a Učitelství anglického jazyka na FSS a na PedF MU v Brně.

V roce 2014 působila v občanské alianci Referendum 2014 usilující o možnost občanů rozhodout o poloze brněnského nádraží referendem.

Od března 2015 pracuje v organizaci Iuridicum Remedium jako koordinátorka kriticko-informační kampaně Špatný vTTIP zaměřené na dohodu o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství.

Komentář

TTIP posílí euroskeptismus i protiamerické nálady

Koordinátorka kampaně Špatný vTTIP přibližuje největší rizika, která souvisejí s dohodou TTIP. V druhém ze série textů poukazuje na horšící se vztah občanů k integraci a klade otázky, na které by si měl odpovědět nejen premiér Sobotka.

Komentář

Že TTIP neohrozí naše standardy? Prázdné sliby…

Koordinátorka kampaně Špatný vTTIP přibližuje největší rizika, která souvisejí s přijímáním dohody TTIP. V prvním ze série textů pro DR rozebírá problém obecně pojmenovaných procedur, které však zcela konkrétně změní každodenní život.

Komentář

Referendum je vylhané, na mou čest

Iniciativa Referendum 2014, která usiluje o vypsání hlasování o poloze vlakového nádraží v Brně, vyprovokovala svým odevzdáním petičních archů mohutnou kampaň magistrátu. Náměstek primátora Kotzian vytrvale odmítá, aby o nádraží rozhodli občané.

Komentář

Zastupitelé Brna bojují dvěma miliony proti vlastním občanům

Členka iniciativy, jež usiluje o referendum o poloze brněnského nádraží, upozorňuje na nepoctivý způsob, jímž přistupuje vedení města k tématu, a reaguje na argumenty odpůrců referenda.

Zobrazeno 4 / 4