Jana Krausse

Profil

Autorka se věnuje problematice evropské integrace.

Analýza

Jak se ČSSD staví k návrhům na prohloubení evropské integrace?

Představitelé sociální demokracie a uskupení blízcí experti se nedávno sešli při debatě nad posledními integračními iniciativami. O cílech semináře, zaznivších názorech i výzvách, které před stranou v daném ohledu stojí, referuje Jana Krausse.

Komentář

Hlavně nepřipustit diskuzi

Reakce společnosti, ale i samotné ČSSD na programové návrhy jejího Oranžového klubu ukazují, že na progresivnější témata nejsme příliš připraveni. Na druhíé straně je zjevné, že téma emancipované rodinné politiky dokáže rozproudit diskusi.

Image

Komentář

Pugéty si nechte

Na MDŽ politici rozdávali svým kolegyním jako každý rok svým kolegyním květiny. Čím blíže jsou volby, tím více květů. Propříště si je nechte od cesty a pojďte řešit skutečné problémy. Je jich víc, než jste si ochotni připustit.

Komentář

Evropská unie se zásadně mění

Česká republika se dění v Evropské unii stále více vzdaluje; zajímá ji pouze to, co může dostat, na procesu evropského sjednocování se ovšem nehodlá nijak podílet. Může se také stát, že se ocitneme mimo samotnou Unii.

Komentář

Německá sociální demokracie diskutuje, jak demokratizovat EU

Německý filozof Jürgen Habermas a jeho kolegové radí SPD: prohlubte politickou integraci EU a kompenzujte nestabilitu finančních trhů zodpovědnou a koordinovanou finanční, hospodářskou a sociální politikou.

Komentář

Promarněná šance

Pokud ČR selháním exekutivy přijde o evropské dotace, zahodí jedinečnou šanci stát se druhým Holandskem. Bohužel už se hraje pouze o to, do jaké míry se nám podaří omezit enormní škody.

Zobrazeno 6 / 6