Heckova_bio_foto

Michaela Hečková

Profil

Michaela Hečková je literární publicistka. Studuje bohemistiku a kulturální studia na Univerzitě Palackého v Olomouci a teorii interaktivních médií na Masarykově univerzitě v Brně. Zajímá ji současná česká literatura, komiksy, autobiografické grafické romány, nová média, mechanismy masové popkultury a intermediální naratologie. O literatuře píše do časopisu Host, Živel či RedWay.

Zz

Recenze

Americký voják nemusí být monstrum

Francouzský komiksový autor Emmanuel Guibert napsal komiksové memoáry válečného veterána Alana Copea. Jde dnes již o slavné umělecké zpracování tématu, které si stále uchovává svou sílu.

Image

Tip

R.I.P.: odpočívej v nepokoji

Horor, nadpřirozeno a kriminální zápletky. Thomas Ott nastražil čtenářům komiksů neklidné chvilky.

Zz

Kritika

Příliš ambiciózní slabikář vizuální kultury

Novinka z Portálu, Studia vizuální kultury, je kniha ambiciózní, pro neobeznámené přínosná, pro ostatní úvod do úvodu. Český překlad se buď z naprosté neznalosti, nebo z tvůrčí potřeby pokouší zavést takřka nový pojmový aparát.

Zz

Kritika

Dívám se, tedy jsem

Čemu se jinde říká vizuální studia, je u nás téměř neznámý pojem. Jeden z jejich základních textů ale nedávno vyšel i česky: eseje Johna Bergera O pohledu.

Lit

Tip

Grafik Jiří Vydra vydal unikátní linorytový komiks

Liberecký výtvarník Jiří Vydra vytvořil netradiční linorytový komiks, doprovázený podmanivým soundtrackem, který nahráli Irena a Vojtěch Havlovi.

Aargh9

Recenze

Vyšlo nové číslo komiksového časopisu Aargh!

Pravidelně vycházejících komiksových časopisů v České republice není mnoho – a i těch pár často končí pod pulty knihkupců. Přesto se ale vyplatí hledat.

3551552239_0418bbb08e_b

Zpráva

Nakladatelství Dybbuk nabízí knihy zdarma

Nakladatelství Dybbuk na svém webu zveřejnilo několik knih, které si čtenáři mohou zdarma stáhnout. Nabízí více než tucet knih svých kmenových autorů.

Zivot_mi_pije_krev

Analýza

Báječná léta pod upíra

Komiks už dávno není ani v Čechách prvoplánově považován za brakové čtení. Komiksu o upírech, komiksu barevnému a kolektivnímu ale taková pejorativní nálepka stále hrozí. Neměla by.

Zobrazeno 8 / 8