A1

Vít Klepárník

Profil

Autor vystudoval historii a politologii na Masarykově univerzitě v Brně. Na počátku roku 2011 založil spolu s Bohuslavem Sobotkou a Jiřím Pehem think-tank CESTA Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii. V současnosti pracuje jako analytik a přednáší na Fakultě humanitních studií UK.

Image

Komentář

Solidarita Stephena Hawkinga

Stephen Hawking byl především jedním z nejvlivnějších vědců a myslitelů 20. století. Neméně podstatné je však jeho nasazení v oblasti sociální a politické angažovanosti, se kterým dlouhodobě hájil spravedlnost a oponoval bezpráví.

Image

Komentář

Důchodový systém rozbíjí šokové myšlení

Jeden z autorů vládní studie, která překvapila tezí, že český důchodový systém je přes stárnutí populace udržitelný a nepotřebuje spasit druhým – privátním – pilířem, přibližuje debatu, jíž materiál vyvolal, a dokládá svoje argumenty.

Komentář

Co by měli levicoví voliči dělat v druhém kole prezidentských voleb?

Přestože můžeme vybírat ze čtyř, ne tří, možností – volit jednoho nebo druhého kandidáta, nevolit či hodit neplatný hlas, preferuji volbu. Prezident je hlavou státu a je vhodné, aby jej co nejvíce lidí vnímalo jako reprezentanta, který rozhoduje.

Image

Komentář

Jaké jsou příčiny neúspěchu evropských sociálních demokracií?

Redakce Deníku Referendum zveřejňuje text, který autor přednesl jako zahajovací slovo na středeční konferenci o budoucnosti levice ve střední Evropě.

Zobrazeno 4 / 4