A3

Štefan Domonkos

Profil

Autor je doktorand na Mannheimské univerzitě a spolupracovník Mannheimského střediska pro evropský společenský výzkum (MZES).

Komentář

Šmejdi v akcii

V případě nebankovních společností nebo firem nabízejících levné zájezdy spojené s agresivním marketingem morální hazard vzniká na straně poskytovatele půjčky nebo prodejce, který vyhledává klientelu s nízkou finanční gramotností a nízkou bonitou.

Komentář

Osobný bankrot po slovensky

Způsob, jakým je na Slovensku legislativně ošetřen osobní bankrot, je dobrou ukázkou nevyváženosti reforem v postkomunistických zemích: reformy záměrně nahrávají bohatým hráčům a znevýhodňují ty slabší.

Komentář

Penzijné evanjelium - od chudobných bohatým

Slovenská novela Zákona o sociálním pojištění sice zavádí dobrý a dlouhodobě udržitelný princip navázání věku odchodu do důchodu na průměrnou střední délku života, v některých svých dalších opatřeních ovšem zvýhodňuje bohaté na úkor chudých.

Komentář

Nedomyslená privatizácia dochodkov

Nástupem krize v roce 2008 se více států střední a východní Evropy ocitlo během několika měsíců v nezáviděníhodné pozici. Proto se rozhodli snížit příspěvky do druhého důchodového pilíře. Tato strategie však nenaplňuje očekávání.

Zobrazeno 4 / 4