Petrpavek

Petr Pávek

Profil

Autor je prezidentem queer sdružení Charlie na Univerzitě Karlově a studentem oboru Sociologie a sociální politika na FSV UK. Zajímá se o okrajová témata levicové politiky od ekologie a práv zvířat přes lidská práva až po pacifismus.

Komentář

Kdo zneužívá Olympijské hry? Aktivisté nebo Putin?

Ve chvíli, kdy i Mezinárodní olympijský výbor varuje Pussy Riot před politickými akcemi v Soči, je něco špatně. Za nejdražší zimní olympijské hry si totiž Putin kupuje pošlapávání základních principů olympismu.

Komentář

Homofobní šikana je celospolečenský problém

Jak se poučit ze sebevraždy, kterou způsobila homofobní šikana, když ji už sama média prezentují jenom jako zajímavost ze života celebrit?

Komentář

Na Hostině pro tisíc chybí druhý chod, antikonzumerismus

Plýtvání jídlem je ožehavé téma, kterého se úterní Hostina pro tisíc dotýká. Nakolik však nabízí skutečné řešení problému?

Komentář

Co ti gayové vlastně ještě chtějí?

Proč se nespokojíš s tím, co máš? Proč chceš další práva pro menšinové sexuální a genderové identity? Proč je potřeba chodit na Pride, když Česko je tak tolerantní? Takové otázky může queer aktivista slyšet od většinové společnosti, ale i od samotných gayů.

Image

Komentář

Prezidentská superstar

Předpokládaná vysoká volební účast odráží soustředěnost celé společnosti na volbu prezidenta. Proč není takový zájem i o volby do Poslanecké sněmovny, když složení Poslanecké sněmovny je pro chod státu určující? A proč je to špatně?

Glosa

Bude Roithová pokračovatelkou hradní homofobie?

V souvislosti s Prague Pride 2011 se Václav Klaus vyjadřoval homofobně, čímž se v očích bojovníků za lidská práva zdiskreditoval. Ti dnes vkládají naději do volby nového prezidenta. V případě zvolení Zuzany Roithové by se však situace v tomto ohledu nezměnila.

Komentář

Dlouhodobý mediální parazitismus České studentské unie

Česká studentská unie (ČeSU) zahajuje projekt Inventura školství. Svým názvem se ČeSU snaží tvářit jako zástupce studentů a projekt Inventura školství čerpá z úspěšnosti předešlé Inventury demokracie. V obou případech ČeSU klame média.

Glosa

Alternativa zdola uspořádá pietní akt za umrzlé bezdomovce

Letošní zima si v Evropě vyžádala stovky umrznutých obětí bez domova. Aktivisté z Alternativy zdola se rozhodli uctít jejich památku symbolicky v parku před hlavním nádražím v Praze, který je symbolem sociálního vyloučení.

Komentář

Jak s veřejným prostorem mizí solidarita a občanský vzdor

Jaké společné důsledky má automobilismus, suburbanizace a stavby hypermarketů? Kam nás také vede tlak na zvyšování spotřeby? Jak se ze solidárního člověka může stát individualista? A co když nebudeme mít kam „vyjít do ulic“?

Zobrazeno 9 / 9