Katerina

Kateřina Sidonová

Profil

Autorka je vystudovaná speciální pedagožka, která se živí jako překladatelka a titulkářka. (Má tři děti, a jako autorka vydala čtyři knihy.)

Image

Vzpomínka

1989

Revolučním rokem 1989 končí vzpomínky Kateřiny Sidonové, které vycházely na stránkách Deníku Referendum každou neděli. Tentokrát o demonstracích, Několika větách a událostech, které následovaly po sedmnáctém listopadu.

Image

Vzpomínka

1988

Vzpomínky Kateřiny Sidonové z roku 1988 jsou ve znamení cesty do Paříže a Polska. Především se ale na podzim toho roku na vysokých školách začaly pořádat diskusní kluby. Nejvíc se debatovalo o osmašedesátém, o Dubčekovi.

Image

Vzpomínka

1987

Kateřina se stěhuje s Tondou do nového bytu, sporadicky navštěvuje školu, stává se odbornicí na specifika vzdělávání romských dětí a navštěvuje koncerty. Na jednom zažije brutální policejní zásah.

Image

Vzpomínka

1986

Rokem 1986 pokračují vzpomínky Kateřiny Sidonové. O babičce, která si myslela, že ji účinkující v televizi vidí, o skutečně alternativní kapele a perestrojce, při které ledy sice netají, ale začínají se lámat.

1985_u_ttt

Vzpomínka

1985

Vyprávění Kateřiny Sidonové z dob normalizace pokračuje. Tentokrát o učení angličtiny, které ji baví čím dál méně a o seznámení s Tondou.

Image

Vzpomínka

1984

Vzpomínky Kateřiny Sidonové z roku George Orwella jsou ve znamení těhotenství a snahy získat výjezdní doložku na cestu za otcem do Německa. Na vysokou školu se v ten rok opět nedostala: dál učila v obvodním kulturním domě.

Image

Vzpomínka

1983

Vzpomínky Kateřiny jsou v roce 1983 poznamenané tím, že jí odjel otec a ona neví, kdy a zda jej ještě uvidí. Také se přes úspěšné přijímací zkoušky nedostala na vysokou školu a učí tedy angličtinu.

Image

Vzpomínka

1982

Rokem 1982 pokračuje vzpomínkové vyprávění Kateřiny Sidonové. Tentokrát o počátcích mladistvé nezávislosti, ztrátě panenství, prvních cigaretách a literárních pokusech.

Image

Vzpomínka

1981

Rokem 1981 pokračuje vzpomínkový seriál Kateřiny Sidonové. Tentokrát o prvních láskách, zakázané literatuře, donášení, krásných mužích ze Salvadoru, lásce k Americe a situaci v tehdejším Polsku.

Image

Vzpomínka

1980

Rokem 1980 začíná vzpomínkový seriál Kateřiny Sidonové. Autorka střípky událostí přibližuje, jak vnímala dobu, která je dnes opředená řadou mýtů. Její vzpomínky budou vycházet každou neděli po dobu deseti týdnů.

Zobrazeno 10 / 10