Img_0563

Jan Vaňo

Profil

Autor je překladatel a člen iniciativy ProAlt.

Komentář

Jak socanští petrolejníci sestrojili bombu

Na dění v malé církvi pravoslavného směru je vidět, co všechno může způsobit větší částka peněz, která dané církvi spadne do klína. K čemu teprve může vést mnohem větší objem peněz, který v rámci církevních restitucí dostanou církve velké?

Komentář

Není to dar, není to náprava. Je to tunel

Autor reaguje na polemiku Josefa Nerušila, který hájil majetkové narovnání s církvemi. Zvolené řešení může někdo vnímat jako „nápravu křivdy spáchané komunistickým režimem“. Ale můžeme je také považovat za tunel mimořádných rozměrů.

Image

Komentář

Restaurační režim se radikalizuje

Případné zvolení Karla Schwarzenberga prezidentem by mohlo posílit snahy o další rozšiřování rozsahu restitucí, jdoucích i před 25. únor 1948.

Komentář

Hledání umírněnosti

Ve zprávě o extremismu ministerstva vnitra se ocitla občanská iniciativa ProAlt, jež se snaží protestovat proti vládním reformám. Co může být skutečným důvodem této kategorizace, když extremistická není? Možná je to jen neobratně vyjádřená podpora této iniciativě.

Glosa

Za základní potřeby je třeba se rvát


Představa, že se ministr financí stará tak nějak o všechno a že obecně ekonomická oblast je nadřazená veškerému ostatnímu společenskému životu je vlastní nové době, souvisí se sekularizací evropského života, k níž došlo po francouzské revoluci.

Zobrazeno 5 / 5