Keller

Jan Keller

Profil

Autor je sociolog, autor více než dvaceti knížek z oblasti sociologie a sociální ekologie.

Komentář

Neinformovaný Májíček mi radí, abych pokorně mlčel

Europoslanec Jan Keller napsal reakci na páteční komentář Jana Májíčka, v němž jeho kritiku příkře odmítá jako osobní a zaujatou. Keller píše, že nechce dopadnout jako Míla Ransdorf: „Uštvali ho velikáni typu Jana Májíčka.“

Image

Komentář

Beck odešel, rizika zůstávají

Přední český sociolog a poslanec Evropského parlamentu Jan Keller vzpomíná pro Deník Referendum na svého kolegu Ulricha Becka.

Glosa

Fiskální pakt, známe cíle, ne prostředky

Jan Keller se vyjadřuje k přistoupení České republiky k fiskálnímu paktu. Jeho účelem je zabránit procesu zadlužování států, problém je, že dohoda nestanovuje, jakým způsobem mají členské země své rozpočty upravit, aby byly vyrovnané.

Komentář

OKD v mlze

Snaha odpoutávat pozornost od vlastníka OKD k předsedovi vznikající vlády horníkům nepomůže, za to by mohla oslabit vládu. Přece nebudeme mluvit o tom, že situaci by měl řešit vlastník, který si tak dlouho přicházel na mimořádné zisky.

Glosa

Ropák 2006: Martin Říman - významný český antienvironmentalista

V roce 2006 se Ropákem stal Martin Říman, jehož nepopiratelné zásluhy v boji proti životnímu prostředí připomíná sociolog Jan Keller.

Komentář

Tucet bludů Drábkovy penzijní reformy

Sociolog Jan Keller ve spolupráci s ekonomem Jiřím Štegem a iniciativou ProAlt představují svoji polemiku s návrhem důchodové reformy ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka.

Esej

Proč se hlásím k levici?

Jan Keller přispěl do ankety Proč se hlásím k levici textem, který už ve chvíli jeho vydání lze označit za klasický. A navíc přidal i odpověď na otázku, do jaké společnosti netouží patřit. Co chtít od sociologa víc?

Komentář

Nerovnost a nesouměřitelnost

Zveřejňujeme předmluvu ke knize Jana Kellera "Tři sociální světy - Sociální struktura postindustriální společnosti", kterou vydá koncem května nakladatelství Slon.

Zobrazeno 8 / 8