156110928641467890

Ondřej Profant

Profil

Autor je poslanec a člen Pirátské strany. Ve sněmovně je od roku 2017 členem Stálé komise pro kontrolu činnosti Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, Stálé komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny, Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a podvýborů souvisejících s digitalizací. Dříve působil jako pražský zastupitel se specializací na informatiku. Zde stál za projektem celopražských otevřených dat, což jsou jedny z největších otevřených dat v ČR, poukázal na nezabezpečení pražské radiové sítě. Na pražském magistrátu se zabýval i majetkem, dopravou a bezpečností.

Komentář

Zákony, čeština a kulturní války

Spor o podobu příjmení má možná i některé aspekty kulturní války, ale pak je v něm celá řada bodů ryze praktické povahy, kde stát vstupuje do oblasti, v níž nemá co pohledávat.

Komentář

Ministerstvo v bludném kruhu

Resort práce a sociálních věcí má před sebou řadu výzev v oblasti IT. Jeho systémy jsou totiž zastaralé a mají řadu bezpečnostních děr, což může ohrozit například vyplácení dávek potřebným. Dělá toho pro zlepšení situace dost?

Zobrazeno 2 / 2