A11

Martin Makara

Profil

Autor je publicista. Přispívá na web Poleblog.sk, partnerské médium DR na Slovensku, a také na svůj blog při Denníku N. Studuje filosofii a je též příznivcem kinematografie a literatury.

Image

Dopis ze Slovenska

Chudoba nie je cnosť, ale zločin spoločnosti

Autor partnerského Poleblogu přibližuje jazyk, cíle a představy z programu sociální demokracie z let 1934 a 1941 a uvažuje, co z tehdejšího levicového myšlení je v současnosti znovu aktuální.

Image

Dopis ze Slovenska

Európa podľa dvadsiatnikov

Tématu evropských voleb se věnoval v končícím týdnu i partnerský Poleblog. Zde komentář Martina Makary přibližující pohled slovenské prounijní levice.

Image

Dopis ze Slovenska

Ešte toho populizmu, poprosím!

V dnešní politické debatě na Slovensku se stále varuje před populismem. Na stejnou úroveň se přitom staví školní obědy zdarma a kotlebovské „zatočíme s parazity“. Proč je důležité rozlišovat a co znamená toto zjednodušování pro levici?

Image

Dopis ze Slovenska

Pokrok na voľnobeh

Z produkce partnerského Poleblogu vybíráme tentokrát esej o úloze univerzit kritizující jejich současné působení na Slovensku. Většina z autorových postřehů platí přitom i pro české prostředí.

Komentář

Stávka so zlými kartami

Rozdiel triedy, akým Čaputová vyhrala prvé kolo, stavia Šefčoviča a jeho tím pred výzvu náročnejšiu, akej pred piatimi rokmi čelil Fico. V druhom kole už nepôjde o súboj politických myšlienok, ale skôr morálnych kategórií.

Image

Dopis ze Slovenska

Ľavica po slovensky

Martin Makara se v textu z partnerského Poleblogu věnuje různým aspektům budoucnosti slovenské levice, jež byla v září tématem bratislavské konference Pohľady zľava.

Zobrazeno 6 / 6