Jiri_havel

Jiří Havel

Profil

Autor je poslanec Evropského parlamentu. Učí ekonomii na IES FSV Karlovy univerzity.

Komentář

Dědictví odstoupivšího ministra školství

Nový ministr školství by měl resort stabilizovat. Dohodnout vizi, která bude akceptovatelná pro širší politické spektrum. Která vydrží desetiletí. Která připraví novou generaci, aby obstála v drsné globální soutěži.

Komentář

Na okraj bruselského výprasku

Dopis Jana Zahradila řadě evropských poslanců, ve kterém píše, že skutečným záměrem české vlády není účast na mítincích Eurozóny, ale vyjednání trvalé výjimky na nepřijetí eura a možnost uskutečnění referenda k této otázce, ukazuje skutečný postoj české vlády.

Komentář

Vraťte církvím Ježíše Krista

Až dosud se principiálně restituoval pouze majetek fyzických osob, hranicí byl 25. únor 1948. Restituce v případech, kdy byla vydávána finanční náhrada, vycházela z historické ceny, která byla velmi nízká. To se v případě církevních restitucí mění.

Komentář

Poslední let pilota Mubaraka

Husní Mubarak byl desítky let klíčovou osobou celého arabského světa. V zahraniční politice proslul jako obratný diplomat a dobrý politický obchodník. Mladá egyptská generace však chce žít bez korupce, bez tisíců politických vězňů. Chce svobodu, zaměstnanost a slušnou životní úroveň.

Glosa

Pohádky o vysokých daních

Český systém vykazuje ve srovnání se západní Evropou nízkou solidaritu bohatých s chudými. To je to, co podle dostupných sociologických průzkumů většině Čechů vadí. Škoda, že ta většina podle toho neumí volit.

Zobrazeno 5 / 5