Chci přispět X
S200_linda

Linda Piknerová

Profil

Autorka přednáší na katedře politologie a mezinárodních vztahů FF ZČU v Plzni. V rámci svého odborného zaměření se věnuje především problematice africké integrace, slabé státnosti a vybraným tématům z oblasti rozvojových studií. Ráda cestuje, přičemž její srdeční záležitostí je právě Afrika, kterou pravidelně navštěvuje.

Image

Komentář

eSwatini slaví padesát let. A kde to je?

Jihoafrické Svazijsko změnilo v dubnu, na výročí padesáti let své nezávislosti, z rozhodnutí krále název na eSwatini. Důvod? Aby si africkou absolutistickou monarchii někdo nepletl s demokratickým Švýcarskem.

Image

Komentář

Neexistující Nambia a další Trumpovy zapadákovy světa

Výrok Donalda Trumpa o, slušně řečeno, „zapadákovech“, z nichž pochází mnoho přistěhovalců do USA, opět vyvolal diskuzi o tom, jaký přehled mají vlastně klíčové politické osobnosti velmocí o tom, jak současný svět vypadá.

Komentář

Řízení africké migrace – nemožný úkol?

Představitelé některých evropských států se domluvili na nutnosti zřízení afrického centra regulujícího toky migrantů z Nigeru a Čadu. Je otázkou, zda podobný krok představuje řešení problému, či se jedná jen o předstíranou snahu.

Komentář

Marshallův plán pro Afriku nechce být další bílý slon

Představuje nový dokument německé vlády nazvaný Marshallův plán pro Afriku skutečný přelom v rozvoji Afriky, či se jedná o další pokus, jak přetvořit Afriku k našemu (západnímu) obrazu?

Zobrazeno 4 / 4