Petra_foto_profi_kveten15_ii_do_novin_new

Petra Kolínská

Profil

Autorka působí jako koordinátorka kampaní Zeleného kruhu. Dříve byla náměstkyní primátorky a radní hlavního města pro územní rozvoj za Stranu zelených.

Grafpk

Komentář

Konec uhlí v Praze je zase o něco blíž

Pražská radnice schválila vyhlášku zakazující topit uhlím, a v období smogových situací dokonce i dřevem. Je nutné opatření dotáhnout tak, aby současně nabízelo kompenzaci sociálně slabším občanům, na něž může dopadnout.

Image

Komentář

Návrh stavebního zákona nás vrací do doby ignorace veřejných zájmů

Rychle a centralizovaně povolovat nekvalitní výstavbu bez ohledu na vůli samosprávy a životní prostředí – tak si představujeme rozhodování předlistopadového režimu. Do podobného stavu nás ale chce vrátit nově připravovaný stavební zákon.

Image

Komentář

Exprimátor jako oběť vlastní politiky

Bývalý primátor Tomáš Hudeček tvrdí, že viníky drahého bydlení v Praze jsou Zelení. Petra Kolínská oponuje, že současná situace je naopak důsledkem Hudečkovy politiky a politiky jeho předchůdců.

Komentář

Praha neuschne

Za slunečných letních dní nastává ve velkoměstských ulicích nesnesitelné horko. Je tato situace nevyhnutelná? O řešení, které v současnosti hledá Praha, píše náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

Image

Komentář

Magistrála má lidi spojovat, ne rozdělovat

Máte mimopražskou návštěvu a chcete jí v Praze ukázat něco nového? Vyrazte na procházku na Nuselský most, zakončenou v muzejní oáze nad Václavským náměstím. Již příští letní sezonu to podle Petry Kolínské nemusí být jen extravagantní sen.

Zobrazeno 5 / 5