Tomáš Chalupa

156196548938715562

Komentář

Miroslav Patrik: Ministr Podivínský má velký obdiv ropáckého hnutí

Nový ministr životního prostřední je úředník, který plní, co se mu zadá. Podporu ekologických aktivit od něho nelze očekávat. Po ministrech Drobilovi a Chalupovi tak nastupuje další aspirant na titul Ropák roku. Stabilita a kontinuita je zajištěna.

Milanstefanec-150x150

Komentář

Milan Štefanec: Životní prostředí v defenzívě

V oblasti politiky ochrany životního prostředí se minulý rok odehrály zásadní změny k horšímu. Zhoršily se i možnosti občanů a jejich sdružení veřejně se účastnit rozhodovacích procesů, které se životního prostředí týkají.

Blaha

Komentář

Jaromír Bláha: Nový ředitel chce, aby Šumava nebyla národním parkem

Mánkův návrh v principu znamená úplně to samé, jako kdyby Václav Klaus prosil UNESCO o vyškrtnutí Pražského hradu ze seznamu světového kulturního dědictví, protože tam LUKOIL plánuje postavit rafinérskou věž.

428635_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

ČSSD odmítá těžbu břidlicového plynu na Berounsku

Sociální demokraté jsou proti případné těžbě břidlicového plynu v okolí Berounska. Ministra životního prostředí Tomáše Chalupu proto vyzývají, aby vydal k zahájení průzkumu ložisek břidlicového plynu zamítavé stanovisko.

Image

Zpráva

V Náchodě se uskuteční protest proti těžbě břidlicového plynu

V úterý dopoledne proběhne v Náchodě demonstrace proti těžbě břidlicového plynu. S případnou těžbou na Trutnovsku, Náchodsku a Broumovsku nesouhlasíi i náchodští zastupitelé. Hlavním důvodem jsou obavy ze znečištění podzemních zdrojů pitné vody.

547189_mediafax_dobrin_stojcev

Zpráva

Na Šumavě bude i nadále živo

V následujících dnech proběhnou v lokalitě Národního parku Šumava dvě akce. Happening místních obcí, protestujících proti aktivitám ekologů a společná výprava pracovníků parku a ekologů s cílem vyhodnotit stávající postup boje s kůrovcem.

Image

Zpráva

V sobotu padlo 93 stromů, ekologové ale dřevorubce nenašli

Aktivisté blokující těžbu stromů v Národním parku Šumava v sobotu neobjevili v šesti těžebních lokalitách poblíž Modravy žádného dřevorubce. Podle vedení parku se ale dřevorubcům podařilo pokácet 93 stromů. Policie poprvé od pondělí nezasahovala.

Image

Zpráva

Chalupa chce v Zelené úsporám použít peníze vybrané na autovraky

Ministr životního prostředí již zřejmě našel zdroj, z něhož pokryje část neočekávané poptávky po dotacích na podporu energetických úspor. Několik miliard však stále chybí.

Image

Zpráva

TOP 09: Kauza Key Investments má své viníky, mezi nimi i ministra Chalupu

Pražská TOP 09 vyzvala k odchodu z politiky představitele městských částí, které svěřily stamiliony společnosti Key Investments (KI). Nyní hrozí, že radnice o peníze přijde. Mezi kritizovanými politiky je i ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

P1010869

Zpráva

Chalupa umožnil kácení Šumavy, u MŽP protestovaly stovky lidí

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) povolil na základě návrhu ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského zásahy v některých jeho nejvzácnějších částech. Proti tomu před úřadem dnes demonstrovalo dvě stě lidí iniciativy ŠumavaPro.

Image

Zpráva

Odpor proti ničení Šumavy nabírá na síle

Platforma ŠumavaPro sdružuje vědce i aktivisty usilující o zastavení záměru ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského likvidovat kůrovce těžbou dřeva. Ve čtvrtek bude demonstrovat před MŽP. Organizace BirdLife se obrátila přímo na premiéra.

342799_mediafax_richard_benes

Zpráva

Exministři píší Chalupovi: Kácení na Šumavě raději zvažte

Ve snaze zabránit kácení v chráněných zónách šumavského parku se spojilo sedm exministrů životního prostředí. Ve společném dopise vyzývají toho současného, aby se před nevratným krokem poradil s odborníky. Varují také před úzce politickým pohledem na věc.

Image

Zpráva

Bízková kvůli nesouhlasu s řízením SFŽP opouští ministerstvo

Exministryně životního prostředí ve Fischerově vládě a současná náměstkyně ministra Tomáše Chalupy Rut Bízková (oba ODS) ve čtvrtek odejde z MŽP. S ministrem má odlišné názory na správu Státního fondu životního prostředí.

414953_mediafax_ivana_grackova

Zpráva

Kohák: Nic není skutečné, co neodpovídá neoliberální ideologii?

Erazim Kohák, Jan Keller, Mojmír Vlašín a jiné osobnosti zabývající se z různých hledisek ochranou přírody hodnotily na žádost ProAltu politiku ministerstva životního prostředí. Kde politika selhává, musí podle iniciativy nastoupit veřejnost.

428635_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Chalupa nastolil agendu, na mnohé zapomněl, varují ekosdružení

Ministr Chalupa při představování vizí o vedení úřadu zapomněl podle ekologů na řadu urgentních priorit. Týká se to například podpory udržitelné energie, vyhlášky o kácení stromů či závazku snížit emise CO2. Za nebezpečnou považují především snahu omezit vliv občanů na rozhodování o velkých stavbách.

416757_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Šumavský národní park má vést zastánce kácení Stráský

Podle informací Mladé fronty Dnes se ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) rozhodl ignorovat doporučení výběrové komise a ředitelem NP Šumava hodlá pověřit bývalého ministra Jana Stráského. Podle Hnutí DUHA je Stráský zastáncem těžařů.

131479_mediafax_tomas_tkacik

Zpráva

Ministr Chalupa zahájil personální změny

V pondělí jmenovaný ministr životního prostředí Tomáš Chalupa přizval ke spolupráci bývalého poslance za ODS Libora Ježka. Měl by se stát státním tajemníkem, zodpovědným za protikorupční politiku ministerstva.

Image

Zpráva

První kroky Chalupy v úřadě: ovzduší, Šumava, povodně

Nový ministr životního prostředí začal v pondělí úřadovat. Požádal ovšem premiéra a novináře o sto dnů hájení, neboť se ochraně přírody dosud nevěnoval.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Tomáš Chalupa se kamarádí s Hnutím DUHA a z nebe padají trakaře

České ekologické organizace nabízejí novému ministrovi životního prostředí Tomáši Chalupovi věcnou a korektní spolupráci. A nenapadá je, co by měly dělat jiného. Petra Nečase taky ne.

Image

Zpráva

Klaus jmenuje Chalupu ministrem životního prostředí v pondělí

Prezident Václav Klaus jmenuje poslance a starostu Prahy 6 Tomáše Chalupu ministrem životního prostředí v pondělí. Chalupa se vzdá vedení stotisícové městské části. Jeho nástupce má vybírat oblastní sněm ODS v druhé polovině února.

Vojtech_kotecky

Komentář

Vojtěch Kotecký: Proč bychom s ním nemluvili

Programový ředitel Hnutí DUHA Vojtěch Kotecký vysvětluje, proč je přístup ekologických organizací k Tomáši Chalupovi vstřícný, a ohrazuje se tak proti kritice, že pravé důvody spočívají v obavách o finanční zdroje.

423835_mediafax_jakub_polacek

Analýza

Dušan Radovanovič: Co říká, když říká: zjednoduším ochranu přírody

Znečišťování pokutované jen dohodou, stavební řízení bez účasti veřejnosti, zvýšení limitů hluku - to jsou prvky Chalupova „zjednodušení a odideologizování" ochrany přírody. Bedřich Moldan před nimi varuje, ekologické organizace se těší na spolupráci.

Vaclav_cimba_portrait1

Glosa

Tomáš Chalupa ministrem

Kvalifikace Tomáše Chalupy na post ministra životního prostředí spočívá pouze v tom, že resort bude již s konečnou platností oproštěn od jakýchkoliv idejí a propadne neoliberální ideologii.

Image

Zpráva

Ministrem životního prostředí bude Chalupa

Premiér Petr Nečas v pondělí potvrdil, že novým ministrem životního prostředí se stane dosavadní starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa (ODS). Jan Rovenský z Greenpeace na jeho adresu uvedl, že jeho klíčovou vlastností je nekvalifikovanost pro vedení resortu.

Image

Zpráva

Nečas v pondělí oznámí jméno nového ministra životního prostředí

Předseda vlády dnes v pořadu Partie na Primě uvedl, že v pondělí oznámí jméno nového ministra životního prostředí. Stále více se spekuluje o tom, že by jím měl být Tomáš Chalupa z ODS.

Image

Zpráva

Chalupa má být podle kuloárů jmenován ministrem příští týden

Novým ministrem životního prostředí se podle všeho stane starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa (ODS) už příští týden. Odborník je to podobný jako jeho předchůdce Drobil. Podle Evy Vavrouškové ze STUŽ nemůže být ale dobrým ministrem jen dobrý manažer.

399453_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Ministrem životního prostředí se nakonec má stát Chalupa

Podle vyjádření premiéra Petra Nečase na úterním grémiu ODS se má stát novým ministrem životního prostředí místopředseda pražské ODS Tomáš Chalupa. Stejně jako jeho předchůdce Drobil se však ani Chalupa problematikou ochrany přírody nikdy nezabýval.

Image

Zpráva

Pražská ODS chce Chalupu na post ministra životního prostředí

Pražská ODS by v křesle ministra životního prostředí ráda viděla starostu Prahy 6 a poslance Tomáše Chalupu. Podle koaliční smlouvy funkce náleží ODS, a nový šéf resortu tak pravděpodobně vzejde z vnitrostranické debaty.

336019_mediafax_martin_majer

Zpráva

HN: starosta Prahy 6 bydlí ve vilce majitele firmy, která dostává obecní zakázky

Pražský starosta Tomáš Chalupa žije ve vilce s nájmem 47 tisíc korun měsíčně. Dům patří majiteli firmy, která v katastru radnice zajišťuje čistotu ulic.

Zobrazeno 29 / 29