Soudnictví

Dvorakova

Komentář

Vladimíra Dvořáková: Demokracie a boj o soudy

Otázky nad ovlivňováním soudů a soudců ze strany politiků v naší zemi se neobjevily nenadále. Jde spíše o vyvrcholení trendů, které se u nás prosazovaly již dříve.

Dsc_1746

Zpráva

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu za klamavou reklamu, podle expertů je častá

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu čtyři sta tisíc firmě Endala za klamavou reklamu. Podle expertů se podobné reklamy vyskytují v českém mediálním prostředí často, postihovány jsou ty nejkřiklavější.

Image

Zpráva

Stížností na průtahy soudních řízení přibývá, chybí spolupráce znalců a soudů

Dva roky čekání na rozhodnutí soudu o omezení svéprávnosti dívky, která trpí schizofrenií, je jen jedním ze stovek případů, kdy se soudní řízení protahují. Podle zástupce ombudsmanky je častým problémem vzájemná spolupráce soudů a znalců.

Image

Zpráva

Zákon o svobodném přístupu k informacím se netýká politických stran

Nejvyšší správní soud rozhodl, že zákon o svobodném přístupu k informacím se nevztahuje na politické strany. Jedná se totiž o soukromoprávní subjekty. Soud zároveň uvedl, že zákonodárcům nic nebrání zákon změnit.

Ax1

Sloupek

Petr Dimun: Svět Lenky Bradáčové

Zákon o státním zastupitelství je už několik let předmětem politických i justičních tahanic. Média dosud selhávala v jeho prezentaci, až nyní odkryla karty Lenka Bradáčová. Sloupek Petra Dimuna.

Zpráva

Platy státních zástupců se začnou odvíjet od platů soudců

Vláda na svém středečním jednání schválila změnu způsobu vypočítávání platů státních zástupců. Nově se budou odvíjet od platů soudců, a tím vzrostou.

Zobrazeno 6 / 6