Protipovodňová ochrana

Doubrava_043-9km_b

Zpráva

Odpověď na sucho? Malé stavby v krajině a nová odpovědnost obcí

Vládní koncepce na ochranu před následky sucha obsahuje důležitá a prospěšná opatření. Kritika neziskových organizací míří především na ministra zemědělství Jurečku. Dotacemi je třeba podporovat malé a střední zemědělce.

Krovi

Zpráva

V krajině lze zadržet desítky procent vody, která dnes mizí, upozorňují experti

Koalice pro řeky zveřejnila katalog efektivních opatření na zadržování vody v krajině. Patří mezi ně revitalizace řek včetně obnovy přirozených rozlivů, vhodné hospodaření v lesích, obnovení remízků a mezí či rozšíření luk a pastvin.

19685143_33598f6a63_b

Zpráva

Zpráva o stavu zemědělství: půdy ubývá a kvalita té, která zůstává, stále klesá

Poslanci projednali Zprávu o stavu zemědělství za rok 2013. Zatímco ministr Jurečka představil ekonomické aspekty zemědělství, ekologové upozorňují, že za rok podle zprávy ubylo 7 400 hektarů orné půdy. Kromě toho se snižuje i její kvalita.

Fgergretgh567u567u654u

Komentář

Vladimír Špidla: Suchem k povodním

Kromě tlaku na snižování emisí a skleníkových plynů je třeba se systematicky zabývat krajinotvorbou. V péči o životní prostředí, v krajinotvorbě, leží obrovská příležitost pro vytvoření pracovních míst, která v tuto chvíli naše ekonomika a především naši lidé potřebují.

Image

Zpráva

Kocourek chce o limitech těžby místo vlády rozhodovat sám

Vláda na svém středečním zasedání projednává i návrh ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS), exšéfa ČEZu, aby o prolomení limitů těžby uhlí napříště už nerozhodovala vláda jako celek, ale pouze Kocourkův úřad.

Image

Zpráva

Vláda projedná finanční zajištění stavby nádrže Nové Heřminovy

Vláda plánuje vydat další stamilióny za přípravu sporné, možná i zbytečné přehrady na Opavě u Nových Heřminov. Další postup přitom ani nekonzultuje s nejpostiženější obcí.

Zobrazeno 6 / 6