Práva zvířat

Image

Zpráva

Zrušení kožešinových farem brání nejvíce poslanci za ANO

Druhého čtení novely zákona o ochraně zvířat proti týrání čeká Sněmovnu v dubnu. Díky novele by došlo k zákazu kožešinových farem. Organizace OBRAZ zveřejnila záběry z farem a ty šokovaly i poslance, kteří se vůči zákonu vymezují.

Pato_kaj

Sloupek

Josef Patočka: Zakažme si cynismus

Do módy se na přelomu roku dostalo depresivní vyhlašování blížící se katastrofy. Lze přitom stejně dobře vypočítávat věci, které se bezpochyby povedly. Budoucnost je otevřená a hlasatele apokalypsy nikdo nemá rád.

Pato_kaj

Sloupek

Josef Patočka: Skvělý Justin, hrozný Trudeau

Oblíbený kanadský premiér má dvě tváře. Která z nich nakonec převáží? Záleží i na tom, jak zareaguje na eskalující protesty proti ropovodu Kinder Morgan.

Recmanov__profil

Sloupek

Ivana Recmanová: Musíme žít spolu

Člověk se považuje za pána tvorstva. Takový titul je však v praxi spojený s ignorací zbytku živočišné říše. Přitom zvířata jsou možní tím nejlepším sousedem – je mezi nimi minimum blbců.

Farmy

Zpráva

Chovatel lišek skrýval část farmy před veterinární kontrolou

Vyjádření Státní veterinární správy, podle kterého kontroly nepotvrdily otřesné podmínky na českých kožešinových farmách ani autenticitu zveřejněných záběrů, dostává první trhliny. Majitel farmy v Bruzovicích část své farmy dlouhodobě skrýval.

Marksov_

Zpráva

Zakažte kožešinové farmy, vyzývají ministra zemědělství světové organizace

Mezinárodní organizace zabývající se ochranou zvířat vyzývají v otevřeném dopise minista zemědělství Mariana Jurečku, aby se zasadil o zrušení kožešinových farem. Podle státní veterinární správy však farmy neporušují zákon.

Farma

Zpráva

Aktivisté: Utrpení zvířat na farmách má systémové příčiny. Zakažme je

Obránci zvířat spustili kampaň za zákaz kožešinových farem. V České republice je v současnosti registrováno dvanáct kožešinových farem a každým rokem je na nich zabito přes deset tisíc zvířat.

Zuzka_7g_cb

Sloupek

Zuzana Vlasatá: Jezme prosím méně masa

Nemusíte chtít projevit skutečnou dobrotu člověka, nemusíte se snažit o vyšší lidství, nemusíte ani okázale manifestovat svůj soucit, ba ani bojkotovat Babiše. Nějaký důvod si ale z té spousty možností vyberte. A prosím: jezte méně masa.

Pig

Zpráva

Nesehnutí podalo trestní oznámení kvůli úhynům ve velkochovech

Občanské sdružení Nesehnutí na základě analýzy různých zdrojů zjistilo, že v létě uhynula hned v šesti velkochovech hospodářská zvířata v důsledku horka. Podle sdružení jsou za uhynutí odpovědní provozovatelé těchto velkochovů.

Image

Analýza

Zuzana Vlasatá: Zrcadlo, zrcadlo, řekni, který krém je nejvíc eko?

Zatímco spotřebitelské etika se rozmáhá, pokud jde o nákup potravin, ba dokonce se objevují první texty provázející spotřebitele na trh s oděvy, zájem orientovat se i na trhu s kosmetikou se u nás teprve rodí.

My_

Zpráva

Začíná týden proti testování Botoxu na zvířatech

V pondělí zahajují členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech týden akcí proti pokračujícímu používání zvířat v krutých testech botulotoxinu. Testování probíhá navzdory schválené alternativní metodě bez zvířat.

Zpráva

Obžalované rakouské ochránce podpořili na přechodech aktivisté

Jakkoliv častější bývají blokády českých přechodů rakouskými protijadernými aktivisty, tentokrát je to naopak. Proti procesu se třinácti ochránci práv zvířat, který se v Rakousku koná od března, demonstrovali na přechodech Češi, Slováci a Slovinci.

171739_mediafax_martin_seidl

Zpráva

Kostelecké uzeniny uzavřou porážku drůbeže

Dobrá zpráva to ale není: nejedná se o žádný trend ve spotřebě, v její kvantitě ani v kvalitě, nýbrž pouze o reorganizaci Babišova Agrofertu, která má snížit náklady a o práci připraví tři sta lidí.

3986187901_12cf72ca69

Zpráva

Nová drůbeží hala na Klatovsku stát nebude

Děti Země zablokovaly rozšíření chovu firmy Česká drůbež ve Velkém Malahově. Místo zlepšování životních podmínek zvířat totiž společnost navrhla jen kosmetické úpravy.

Image

Zpráva

Blokáda hranic upozorní na šikanu rakouských ochránců zvířat

Čeští aktivisté chtějí na čtvrt hodiny zablokovat mikulovský hraniční přechod kvůli politické perzekuci rakouských ochránců zvířat.

Dog_bars

Zpráva

Zvíře už není věc, tresty za týrání však bývají mírné

Podle nového trestního zákoníku již zvíře není věcí, ale živou bytostí. Ochránci zvířat i veterináři nový zákoník oceňují.

Zobrazeno 16 / 16