Otakar Motejl

361325_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Obce nedůsledně posuzují černé stavby

Zástupkyně veřejného ochránce práv Jitka Seitlová šetřením dospěla k závěru, že obce nevymáhají pokuty za nepovolené stavby a bojí se rozhodnutí o jejich případném odstranění. Své závěry Seitlová dokresluje na známém případu černé stavby podnikatele Oulického.

Image

Zpráva

Šabatová, Brožová, Dundáčková, Bok. To jsou možní ombudsmani

Prezident Václav Klaus dnes navrhl na veřejného ochránce práv bývalou poslankyni ODS a svou příznivkyni Evu Dundáčkovou a občanského aktivistu Johna Boka. Nového ombudsmana vyberou z navržených poslanci.

267233_mediafax_linda_prusova

Zpráva

Schwarzenberg: Šabatová by byla ideálním ombudsmanem

Úřad veřejného ochránce práv má stále prostor, jak se dále rozvíjet. Možností je důraz na princip dobré správy, na ochranu dětí či na problematiku nečinnosti soudů. Největší podporu v Parlamentu má patrně Anna Šabatová.

126597_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Věznice nedodržují práva obviněných a stav se nelepší

Úřad ombudsmana ve své právě zveřejněné zprávě za rok 2009 kritizuje nedostatečné počty pracovníků ve vězeňské službě, malou kapacitu věznic a nekvalitní naplňování práv obviněných, se kterými není možné zacházet jako se zločinci.

Img-7472_560x420

Zpráva

Motejl rozporuje postup kraje, chce odstranit černou stavbu

Jako hradby Mordoru vypadá zeď, kterou si načerno postavil významný člen ODS v CHKO České středohoří. Jejímu odstranění brání krajský úřad, podle ombudsmana nezákonně.

230269_mediafax_tomas_tkacik

Zpráva

Ombudsman podal návrh na kárné řízení se soudcem Burešem

Místopředsedu Vrchního soudu Jaroslava Bureše čeká kárné řízení. Veřejný ochránce práv totiž poprvé využil svého práva k podání kárné žaloby.

243551_mediafax_jiri_schott

Zpráva

Také invalidé musí kvůli dvěma tisícům odpracovat dvacet hodin

Topolánkova vláda prosadila zákon, který nerozlišuje mezi těmi, kdo pracovat nechtějí, a těmi, kdo pracovat nemohou. Důsledkem je tak výrazné zhoršení životní situace invalidních občanů.

Zpráva

Významné osobnosti vyzývají Klause k odstoupení

Řada význačných osobností z uměleckého a vědeckého světa se podepsala pod dopis, který vyzývá Václava Klause k podepsání Lisabonské smlouvy, nebo k odstoupení z funkce prezidenta republiky.

Zobrazeno 8 / 8