Lotyšsko

Další témata

A2

Zpráva

Lotyšsko požádalo o vstup do eurozóny

Krizí zdecimovaná země chce platit eurem už příští rok. Podle znalců jde o logický krok, má však i svoje rizika.

Joachim_becker-19

Komentář

Joachim Becker: Lotyšský antimodel

Lotyšsko je vzorovým příkladem aplikace neoliberálních politik, které zemi učinily mimořádně zranitelnou důsledky ekonomické krize. Díky hlubokému propadu ekonomiky ze země emigrovalo 10% obyvatel a 30% trpí výrazným materiálním nedostatkem.

Image

Zpráva

Lotyšsko rozpustilo parlament, lidé tak rozhodli v referendu

Občané prostřední z pobaltských zemí vyslyšeli apel prezidenta a svým poslancům předčasně odebrali mandát. Dle jedné skupiny komentátorů jde o výborný příklad užití nástroje přímé demokracie. Dle jiné stojí za iniciativou zištné zájmy.

Image

Zpráva

V Lotyšsku bylo zatčeno vedení tamního ČEZu

Na žádost lotyšského Úřadu pro prevenci a potírání korupce byli zadrženi prezident a viceprezident státního koncernu Latvenergo – lidé, kteří mají mezi tamními aktivisty podobnou pověst jako představitelé Skupiny ČEZ u nás.

Image

Zpráva

Lotyšský hacker odhalil pokrytectví „nezbytných úspor"

Lotyšská policie vyšetřuje dopadeného IT odborníka, který v minulých měsících kradl a zveřejňoval informace o vysokých příjmech a náhradách politiků, jež se zasazovali o drastické sociální škrty.

Image

Zpráva

Lotyši si připomněli památku jednotek SS

Dva tisíce Lotyšů vzdalo čest jednotkám SS s odůvodněním, že Stalin způsobil mnohem více škody než Hitler. Protestovaly světové židovské organizace i ruská menšina. Průvod podporovala také strana, s níž spolupracuje ODS.

Zobrazeno 6 / 6