Liberec

Image

Zpráva

Velkolom Turów se má navzdory protestům rozšířit. Liberecký kraj podá odvolání

Polští úředníci odsouhlasili rozšíření dolu Turów u českých hranic. Proti rozhodnutí se staví česká vláda a Liberecký kraj, který je připraven obrátit se na soud. Hrozí totiž, že těžba naruší zásobování příhraničních obcí vodou.

Image

Zpráva

Epidemie bezdoplatkových zón pokračuje. Celé Ústí nad Labem se prohlásí za ghetto

Ústí nad Labem plánuje na celém svém území vyhlásit bezdoplatkovou zónu. Ty v menším měřítku zavedly či zavádějí desítky dalších měst po celé zemi. Podle odborníků se jedná o represivní opatření, které podkopává sociální začleňování.

T_a_fischerov_a_jan_koryt_

Zpráva

I letos místní referenda skončila většinou úspěchem navrhovatelů

V desíti městech a obcích se současně s komunálními volbami uskutečnila také místní referenda. Účast hlasujících obyvatel v osmi z nich překonala pětatřicetiprocentní hranici, jejich výsledky jsou tak platné a pro zastupitelstva závazné.

_a2d2a9f8bd89c50023f74157342676d6f8fc56d9fdf5657e0b_pimgpsh_fullsize_distr

Zpráva

Libereckou ČSSD opět přebírají Duškovci, krajskou šéfku se pokusili vyloučit

Vedení ČSSD v Liberci chce vyloučit krajskou předsedkyni Kadlecovou a místopředsedkyni Rosenbergovou. Kadlecová se brání, rovněž odmítá, že by vhodným kandidátem do čela krajské ČSSD byl Andrej Grega, spoluodpovědný za neúspěch ve volbách.

Dsc_0146

Rozhovor

Starostka České Lípy: Liberečtí kmotři v ČSSD mažou každého, kdo se neskloní

Hůř než v Libereckém kraji už ČSSD nedopadla nikde. Nedokázala se zde totiž odstřihnout od kmotrů. Starostka České Lípy Romana Žatecká ale díky preferenčním hlasům získala jeden ze čtyř mandátů ČSSD v krajském zastupitelstvu. Jak to?

_a2d2a9f8bd89c50023f74157342676d6f8fc56d9fdf5657e0b_pimgpsh_fullsize_distr

Zpráva

Členové ČSSD v Libereckém kraji si stěžují na zmanipulované primárky

Liberecký kraj byl jediným, v němž členové ČSSD v historicky prvních primárkách prostřednictvím preferenčních hlasů upravili pořadí na kandidátní listině pro krajské volby. Straníci však nyní hlasování oficiálně napadají jako zmanipulované.

10670214_826209904096252_1112560910749968792_n

Zpráva

Liberecká ČSSD přišla o dvě třetiny svých členů

Po přeregistraci, která se konala v okresní organizaci ČSSD v Liberci, se snížil počet jejích členů z 489 na 166. Podle předsedkyně krajské sociální demokracie Lenky Kadlecové se zdejší ČSSD snaží skoncovat s érou Roberta Duška.

Dsc_0208

Zpráva

Vedení ČSSD v Libereckém kraji pozastavilo členství Robertu Duškovi

Bývalému europoslanci a členovi předsednictva ČSSD Robertu Duškovi, který je od června loňského roku obviněn protikorupční policií, bylo sociální demokracií v Libereckém kraji pozastaveno členství ve straně.

Dsc_0208

Analýza

Jaroslav Bican: Liberecká ČSSD po korupčním skandálu: místo změn nasadí doktora

V Libereckém kraji se z viditelných funkcí stáhla dlouholetá nejvýraznější postava zdejší ČSSD Robert Dušek, který je od letošního června trestně stíhán. Ví liberecká sociální demokracie jak dál? Dokáže se od Duška skutečně odstřihnout?

472675_mediafax_david_modry

Zpráva

Přípravný výbor nechá přezkoumat vyhlášení referenda v Liberci soudem

Liberecké zastupitelstvo sice vyhlásilo referendum o privatizaci strategického majetku města, nicméně dvakrát přitom porušilo zákon o místním referendu. Přípravný výbor proto podá žalobu ke krajskému soudu.

339839_mediafax_pavel_smrz

Zpráva

Liberecký exprimátor Kittner stane před soudem

Státní zástupce obžaloval bývalého libereckého primátora Jiřího Kittnera, jeho někdejšího náměstka Pavla Krenka a tajemníka Sportovního areálu Ještěd Jiřího Zeronika. Informuje o tom ČTK s tím, že měli přes sportovní areál Ještěd vyvádět cizí majetek.

478777_mediafax_karel_rouc

Zpráva

Opoziční Změna pro Liberec chce místní referendum o prodeji městského majetku

Nejsilnější subjekt libereckého zastupitelstva chce vyvolat místní referendum o prodeji strategického majetku města Liberec. Založen byl již přípravný výbor a zároveň začal sběr podpisů pod petici. Vyhlášení referenda musí podpořit aspoň 8100 občanů.

Liberecods

Zpráva

Korytář vystoupil ze zelených a založil nové politické hnutí

Exprimátor Liberce Jan Korytář opustil Stranu zelených a založil nové politické hnutí Změna. Se zelenými nicméně plánuje spolupráci na krajské i celostátní úrovni. Cílem hnutí je odstavit v Libereckém kraji od moci občanské a sociální demokraty.

285625_mediafax_jakub_polacek

Analýza

Jonáš Červinka: Přemysl Sobotka, kandidát na prezidenta. Stačí antikomunismus?

O víkendu bude ODS rozhodovat o svém kandidátovi na prezidenta. I když je jisté, že její nominant tentokrát favoritem nebude, celkové úrovni politické kultury by prospělo, kdyby se poohlédla po někom jiném, než je Přemysl Sobotka.

Image

Zpráva

Liberec dostal za chybné tendry pro šampionát pokutu 6,55 milionu Kč

Liberec dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu 6,55 milionu korun za chyby v tendrech souvisejících s Mistrovstvím světa v klasickém lyžování v roce 2009. Je to nejvyšší pokuta, jakou dosud úřad za chyby v zakázkách uložil.

Image

Zpráva

ODS se v Liberci vrací do orgánů městských společností

Občanští demokraté, kteří nedávno podpořili menšinovou vládu ČSSD, Liberce občanům, VV a Unie pro sport a zdraví v Liberci, se nyní vracejí do orgánů městských společností. Ve většině případů tam nahradí zástupce Změny pro Liberec Jana Korytáře.

Zpráva

ODS v Liberci pomohla zvolit novou primátorku Rosenbergovou

Novou libereckou primátorkou je Martina Rosenbergová (ČSSD). Na čtvrtečním zastupitelstvu obdržela hlasy 22 z 35 přítomných zastupitelů. Protože pro ni nehlasovali zástupci Změny pro Liberec Jana Korytáře, musela být zvolena i díky hlasům ODS.

Image

Zpráva

Korytářova Změna pro Liberec míří do opozice

Změna pro Liberec odvolaného primátora Jana Korytáře směřuje do opozice. Menšinovou koalici ČSSD, uskupení Liberec občanům, Unie pro sport a zdraví a VV zastupitelé Změny pro Liberec nepodpoří. Ta se tudíž neobejde bez podpory KSČM nebo ODS.

476291_mediafax_david_modry

Zpráva

Změna pro Liberec nepodpoří menšinovou koalici

Uskupení odvolaného libereckého primátora Změna pro Liberec se rozhodlo nepodpořit nově vznikající menšinovou koalici. Odmítá se podílet na „opoziční smlouvě". Spolupráci přijme jen při účasti v městské radě.

476301_mediafax_david_modry

Zpráva

Spor o tajemníka liberecké radnice bude řešit ministerstvo

Po odvolání libereckého primátora Jana Korytáře byl jeho statutární zástupkyní stažen návrh na jmenování tajemnice magistrátu Aleny Dvořáčkové, původně vybrané Korytářem. Dvořáčková není s postupem magistrátu smířena, proto se obrátila se stížností na ministerstvo vnitra.

Image

Zpráva

Liberečtí radní zahajují boj s korupcí. Korytář: Klamou lidi

Liberecký magistrát bude od května zveřejňovat na internetu všechny veřejné zakázky včetně smluv, shodli se na tom zbylí radní po odvolání primátora Jana Korytáře (Změna pro Liberec). Ten ale tvrdí, že pro boj s korupcí chybí politická vůle.

Image

Zpráva

V Liberci se formuje nová koalice se starým programem

Sociální demokraté chtějí v Liberci vytvořit menšinovou koalici se starým programem a většinou původních koaličních partnerů. Bez podpory komunistů nebo ODS se ale neobejde. Zastupitele Změny pro Liberec mají nahradit zástupci Věcí veřejných.

Image

Zpráva

V Liberci začne jednání o nové koalici

Jednání o nové koalici na liberecké radnici po sobotním odvolání primátora Jana Korytáře ze Změny pro Liberec odstartují začátkem příštího týdne. Podle Korytáře chce i Změna pro Liberec o koalici jednat, je ale nutné respektovat výsledky loňských voleb, řekl.

Image

Zpráva

Liberečtí zastupitelé dle očekávání primátora Korytáře odvolali

Liberečtí zastupitelé v sobotu odvolali primátora Jana Korytáře ze Změny pro Liberec. Bouřlivé jednání skončilo po dvacáté hodině. Občané kritizovali přímo na místě zejména ČSSD.

Liberec_16

Zpráva

Náměstek libereckého primátora tajně prodává městskou firmu

Náměstek Lukáš Martin (ČSSD) za zády libereckého primátora Jana Korytáře jednal o odprodeji technických služeb města s firmou Dora Services. Právě ČSSD s tichou podporou ODS patrně v Liberci brzy povládne.

Image

Zpráva

Korytář ukončil jednání s ČSSD. Sepp: Soutěž o lázně byla běžná

Liberecký primátor Jan Korytář (Změna pro Liberec) se sociální demokracií už jednat nebude. Podle něj ČSSD jednala jen formálně a míří do spolupráce s ODS. Sociální demokraté přišli navíc s právním posudkem na předražené zakázky, který tvrdí, že jsou standardní.

Image

Zpráva

V Liberci se konala třetí demonstrace na podporu Korytáře

Ani vytrvalý déšť a vítr neodradil ve středu odpoledne přibližně pět set Liberečanů, aby se vydali na demonstraci na podporu současného primátora Jana Korytáře v jeho boji proti korupčím praktikám na tamní radnici.

Image

Zpráva

Korytář: Syner získával až 38 procent městských zakázek

Liberecká firma Syner získala v letech 2000 až 2004 od města Liberce celkem 38 procent vypsaných zakázek. Podle Korytáře zmíněný počet zakázek navíc není konečný, neboť firma získávala obchody i od společností ovládaných městem.

43993_mediafax_pavel_smrz

Zpráva

Liberecké zakázky prověří ÚOHS

Strany rozpadlé liberecké koalice žádají Antimonopolní úřad o prověření zakázek na dostavbu bazénu a revitalizaci městských lázní. Na ÚOHS se už v této věci obrátil také liberecký primátor Jan Korytář. Právě postoj zastupitelů k těmto zakázkám vedl k rozpadu liberecké koalice.

Image

Zpráva

V Liberci vznikne komise, která má prověřit kritizované zakázky

Vedení Liberce ve středu rozhodlo o jmenování pracovní skupiny, která prověří kritizované stavební zakázky na revitalizaci městských lázní a dostavbu bazénu, jež jsou jedním z důvodů současné koaliční krize na radnici.

Image

Zpráva

Podporu Korytářovi přišlo vyjádřit na tisíc lidí

Demonstrace na podporu libereckého primátora se zúčastnil slušný počet lidí. Na radnici se ale už mezitím formuje nová koalice tvořená ČSSD, uskupením Liberec občanům, Věcmi veřejnými a dvěma zastupiteli Unie pro sport a zdraví. Měla by 18 z 39 zastupitelů.

Image

Zpráva

Liberecká ČSSD chce odvolání Korytáře, nikoli z vůle Syneru

Liberecká ČSSD chce na svém mimořádném jednání projednat odvolání primátora Jana Korytáře ze Změny pro Liberec. Ten je podle jejích představitelů nekomunikativní a rozhoduje svévolně. Zároveň popírají, že by za snahou o odvolání byly rušené stavební zakázky.

Image

Zpráva

Korytář je připraven odstoupit, pokud nezíská podporu

Na dnešní mimořádné tiskové konferenci sdělil primátor Liberce Jan Korytář, že je připraven odstoupit, pokud se mu nepodaří vyjednat politickou podporu. V centru rozporů koalice je primátorova snaha o zrušení výsledků soutěží na stavební zakázky.

Image

Zpráva

Kittner podá na Korytáře trestní oznámení za řízení schůze

Liberecký primátor Jan Korytář (Změna pro Liberec) sice ustál v pátek nad ránem pokus o své odvolání, ale sjednotil proti sobě všechny ostatní strany v zastupitelstvu, tentokrát už otevřeně. K trestnímu oznámení ODS se přidají i komunisté.

Image

Zpráva

Korytář zůstává primátorem, koalici zatím ale nemá

Liberecké zastupitelstvo sice nezrušilo podezřelé soutěže na opravu městských lázní, ale ani po devíti hodinách nedokázalo odvolat primátora Jana Korytáře (Změna pro Liberec). Koalice čtyř stran se rozpadla z iniciativy ČSSD již před začátkem jednání.

Image

Zpráva

Korytář nepodepíše Syneru zakázku v libereckých lázních

Na základě zprávy Transparency International liberecký primátor Jan Korytář (SZ) pozastavil výkon zadání zakázek schválený radou města. Stamilionové projekty měly realizovat firma Syner a pardubická společnost Chládek a Tintěra.

Image

Zpráva

Liberecký magistrát vybral po čtyřech měsících tajemníka

Liberecký magistrát bude mít po čtyřech měsících tajemníka. Do čela úřadu nastoupí Alena Dvořáčková z libereckého finančního úřadu. Tajemníka se podařilo vybrat až napodruhé. Při prvním konkurzu loni v prosinci totiž nedošlo ke shodě ani na jednom z kandidátů.

Image

Zpráva

Liberečtí zastupitelé půjdou k soudu za nevýhodný prodej pozemků

Mezi obžalovanými jsou většinou členové ODS, ale i dvě členky Změny pro Liberec nového primátora Jana Korytáře a jeho náměstkyně Kocumová. Korytář své kolegyně hájí: případ je podle něj okrajový a klíčové v něm je, kdo podraz připravil.

Image

Zpráva

Liberec chce vybudovat kontejnerovou mateřskou školu

Pokud Liberec nebude rychle jednat, tak mu na podzim bude ve školkách chybět více než dvě stě míst pro děti. Jako nejrychlejší, nejlevnější a praxí osvědčené řešení se primátorovi Liberce Janu Korytáři zdá být výstavba kontejnerové školky. Opozice je proti.

103007_mediafax_pavel_smrz

Zpráva

Liberecká koalice se pře, zda uznat dluh z MS v lyžování

MS v klasickém lyžování konané v Liberci skončilo s dluhy, k nimž se každý nestaví stejně. Zatímco liberecký primátor Jan Korytář (Změna pro Liberec) chce podíl města uznat, jeho koaliční partneři to odmítají. A stejně i vláda a Kateřina Neumannová.

Zpráva

Antimonopolní úřad poslal do Liberce třímilionovou pokutu

Doposud nejvyšší sankci představitelům samosprávy za podezřelou veřejnou zakázku obdrželo podle informací ÚOHS město Liberec, jehož minulé vedení podle úřadu neoprávněně vyloučilo ze zakázky na likvidaci městského odpadu některé firmy.

339839_mediafax_pavel_smrz

Zpráva

Úředníci v Liberci pochybné statisícové odměny nedostanou

Minulé vedení liberecké radnice v čele s ODS stihlo ještě přidělit loajálním úředníkům, kteří odcházejí zároveň, vysoké odměny. Nová městská rada ale jejich vyplacení zabránila. Primátor Korytář uvedl, že město má dvoumiliardový dluh, a musí šetřit.

103007_mediafax_pavel_smrz

Zpráva

Korytář se stal primátorem Liberce, jako první zelený politik

Dvacet let vlády ODS v Liberci je u konce. Město povede koalice Změny pro Liberec, ČSSD, Unie pro sport a zdraví a uskupení Liberec občanům. Jan Korytář se stal prvním zeleným primátorem v České republice.

105401_mediafax_ales_suchanek

Zpráva

Za liberecké MS v lyžování padla další obvinění

Tři lidé se podle protikorupční policie dopustili trestného činu podvodu při rekonstrukci kolejí Harcov. Soud dnes také rozhodl, že organizátoři musí vyplatit půl milionu korun meteorologům.

Zpráva

Libereckým primátorem bude Jan Korytář, lídr Změny pro Liberec

Společnou koalici v Liberci utvoří vítěz voleb Změna pro Liberec se sociálními demokraty, Unií pro sport a zdraví a koalicí Liberec občanům. Primátorem bude Jan Korytář (SZ).

Image

Zpráva

Vítězná Změna pro Liberec začala vyjednávat o koalici

Liberec spěje ke vzniku koalice zelené Změny pro Liberec se sociálními demokraty a dalšími dvěma nezávislými kandidátkami.

103007_mediafax_pavel_smrz

Zpráva

Komunální volby: zvítězili nezávislí a ČSSD, ODS dál slábne

Komunální volby znamenají pro českou komunální politiku podstatný předěl. Před čtyřmi lety ODS zvítězila v jednadvaceti ze čtyřiadvaceti statutárních měst. Letos jen ve čtyřech, ČSSD ve třinácti, TOP 09 ve dvou.

240709_mediafax_pavel_smrz

Zpráva

Liberecká rada přiřkla těsně před volbami Syneru další stavbu za 17 milionů

Rada města Liberce přiřkla stavební firmě Syner těsně před volbami zakázku na rekonstrukci Soukenného náměstí. Opoziční Změna pro Liberec rozhodnutí kritizuje.

Image

Zpráva

ODS v Liberci ztrácí spojence i nervy

ČSSD, která byla v Liberci v tomto volebním období v koalici s ODS, ohlásila, že už v této spolupráci pokračovat nebude. Anonymní zadavatel nechal do všech libereckých domácností roznést pomlouvačný leták proti hlavnímu kritikovi radnice.

Alh363e92_1_bmp

Rozhovor

Rozhovor s Jonášem Červinkou: Rap vždycky řešil sociální otázky

Jonáš Červinka alias Lipo z hiphopové kapely BPM vysvětluje Deníku Referendum okolnosti vzniku písně Pozdravy z Liberce.

Zobrazeno 50 / 63