Měli bychom u nás zakázat minarety?

Švýcaři o víkendu rozhodli o zákazu minaretů. Plných 57,5 procenta hlasujících tak v referendu podpořilo návrh pravicově-populistické Švýcarské lidové strany. Hlasovali by také čtenáři Deníku Referendum pro zákaz minaretů v ČR?

Redakce

01.12.2009

  • Velikost textu + -

Mezi členy naší redakce ani oslovenými externisty jsme nenarazili na nikoho, kdo by chtěl zákaz hájit. Viliam Buchert ale v pondělní MF Dnes napsal: "Švýcarský příklad je při vší kontroverznosti pozitivní. Zesiluje diskusi o tom, zda lze radikály a extremisty (v tomto případě islámské) porazit pouze našimi vznešenými myšlenkami. Nebo zda se má evropská civilizace bránit aktivněji. Mnozí o té druhé možnosti neradi hovoří a brání se dokonce o ní diskutovat." (Konečně rozum: stop minaretům ve Švýcarsku, MF Dnes 30.11.2009)

Zákaz minaretů ve Švýcarsku je projevem nesnášenlivosti k odlišným kulturám. To je stanovisko představitelů švýcarských křesťanských církví. Díky přímé demokracii máme konečně možnost vidět, kam nás dovedla dlouhodobá masáž populistických politiků, kteří maskují společenské i ekonomické problémy naší společnosti posilováním nesnášenlivosti.

Otázka: Švýcaři o víkendu rozhodli o zákazu minaretů. Plných 57,5 procenta hlasujících tak v referendu podpořilo návrh pravicově-populistické Švýcarské lidové strany. Hlasovali by také čtenáři Deníku Referendum pro zákaz minaretů v ČR?

Ano
Ne

Celkem 166 hlasů. Ano: 82 hlasů/49.4%, Ne: 84 hlasů/50.6%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265