Vyjednávat s Tálibánem?

Jste pro, aby se situace v Afghánistánu vyřešila politickou dohodou s Tálibánem a dalšími místními autoritami namísto pokračování vojenských operací?

Redakce

18.02.2010

  • Velikost textu + -

Česká republika je aktivním účastníkem snahy o stabilizaci politické, bezpečnostní a ekonomické situace v Afghánistánu. Je ale zřejmé, že ani po osmi letech není dosažení tohoto cíle na dosah a země se fakticky nachází ve stavu občanské války. Vojenské řešení konfliktu, který váže významnou část vojenského potenciálu NATO, není možné. Jednoznačnou prioritou je pomáhat v civilní rekonstrukci, která může pomoci změnit neutěšený stav ekonomiky. Otázka nějakého vyjednávání či politické dohody s Talibánem je věcí především Karzaího vlády a její celkové strategie .

Nejsem. Nejdříve je třeba navýšit počet vojenských sil pro zajištění bezpečnosti a stability, která následně povede k politickému vyjednávání. Nicméně předpokladem musí být ta okolnost, že se tamní vůdci zřeknou terorismu a současně budou disponovat důvěrou místních obyvatel.

Otázka: Jste pro, aby se situace v Afghánistánu vyřešila politickou dohodou s Tálibánem a dalšími místními autoritami namísto pokračování vojenských operací?

Ano
Ne

Celkem 29 hlasů. Ano: 26 hlasů/89.66%, Ne: 3 hlasů/10.34%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265