Změnit podobu územně samosprávných celků?

Jste pro to, aby se změnily vyšší územně správní celky tak, aby jich bylo nejvýše osm a aby současně respektovaly historické hranice oddělující Čechy a Moravu?

Redakce

11.02.2010

  • Velikost textu + -

Jsem stoupenec zemského uspořádání, ale přesná hranice záleží na lidech, kteří kolem žijí. Časy se mění a nechci, aby se problém řešil shora. Problém je zcela praktický a týká se i českých krajů. Stačí si uvědomit, že přes Prahu "teče" minimálně dvojnásobek financí než přes kraje a vzniká nezdravá závislost, kdy často rozhodují lidé o věcech, o kterých mnoho nevědí.

V současné době jsem proti. Za nynější ekonomické situace si ani neumím představit, kolik by opětovná změna podoby krajů stála. Vlastně doteď není vyčísleno, na kolik peněz přišla poslední úprava vyšších územně samosprávných celků. V minulém století došlo k osmi nebo devíti změnám v podobě krajů a nevím, zda by to byl po tak krátké platnosti současného stavu šťastný krok. Spíše si myslím, že bychom měli jednat s Evropskou unií o tom, jaká bude kohezní politika ohledně otázky budoucího spojení vyšších územních samosprávných celků.

Otázka: Jste pro to, aby se změnily vyšší územně správní celky tak, aby jich bylo nejvýše osm a aby současně respektovaly historické hranice oddělující Čechy a Moravu?

Ano
Ne

Celkem 290 hlasů. Ano: 258 hlasů/88.97%, Ne: 32 hlasů/11.03%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265