Neproplácet první tři dny nemoci?

Jste pro neproplácení prvních tří dnů nemoci, jež je dle ODS účinným opatřením nejen proti simulované nemoci, ale také jako protikrizové opatření?

Redakce

03.02.2010

  • Velikost textu + -

Ano, jsem pro neproplácení prvních tří dnů. Data po zavedení tohoto opatření jasně ukazují na efektivnost tohoto opatření. Nechci křivdit těm skutečně nemocným, ale pokud někdo je pravidelně nemocný v pátek a v pondělí, nic jiného nám nezbývá, než se tomu bránit.

Jde o degresi zabezpečovacího systému - pojištění proti riziku nemoci. Zákon by neměl omezovat historicky vydobyté nároky svých občanů. V r. 2008 bylo na NP odvedeno do SR 46,7 mld. Kč. V r. 2009 jen 23,3 mld. Kč. Z NP vznikl SR v r. 2009 deficit 2,7 mld. Kč, ale zaměstnavatelům "zůstalo" cca 15 mld. ze snížených odvodů a za nevyplácení náhrady mzdy za karenční lhůtu. To nepovažuji za protikrizové opatření, které rozhýbe ekonomiku. Označovat nemocné předem za simulanty považuji za nepřijatelné.

Otázka: Jste pro neproplácení prvních tří dnů nemoci, jež je dle ODS účinným opatřením nejen proti simulované nemoci, ale také jako protikrizové opatření?

Ano
Ne

Celkem 82 hlasů. Ano: 11 hlasů/13.41%, Ne: 71 hlasů/86.59%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265