Je třeba odvolat Klause?

Měl by PČR zbavit Václava Klause funkce prezidenta pro neustálé překračování pravomocí hlavy státu a poškozování zájmů občanů ČR?

Redakce

08.01.2010

  • Velikost textu + -

Pro náš stát je osudovou chybou, že se tento člověk pohrdající ústavou i vším právem prezidentem vůbec stal. Druhá mafiánská volba již byla jen hořkou tragikomedií. Zejména Senát PČR vůči Klausovi neplní svou roli ochránce ústavy. Přitom v roce 2004 stačilo jen pohrozit velezradou pro Klausovo záměrné nedoplňování Ústavního soudu aby v rychlém sledu ÚS doplnil. Klausovi je dopřávána neuvěřitelná tolerance vůči jeho porušování prezidentské přísahy, což má neblahý vliv na právní stav celé země.

Nemyslím si, že se pan prezident dopouští velezrady. Dělá pravý opak - hájí zájmy našeho státu. Jsem přesvědčen, že rolí prezidenta není být vykonatel většinové vůle sněmovny, senátu a vlády. Myslím si také, že pan prezident postupuje přesně v souladu se slibem, který složil. Debata o případném odvolání prezidenta mi připadá nejen nemístná, ale také hloupá a hysterická. Také znevažuje funkci prezidenta.

Otázka: Měl by PČR zbavit Václava Klause funkce prezidenta pro neustálé překračování pravomocí hlavy státu a poškozování zájmů občanů ČR?

Ano
Ne

Celkem 57 hlasů. Ano: 45 hlasů/78.95%, Ne: 12 hlasů/21.05%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265