Vypisovat referenda v případech předávání pravomocí Evropské unii?

Jste pro vypsání referenda vždy v případě předávání podstatných pravomocí z úrovně státu na úroveň Evropské unie?

Redakce

24.06.2010

  • Velikost textu + -

My jsme usilovali nejednou o schválení zákona o obecném referendu, nicméně nikdy neprošel. Tento návrh Věcí veřejných naznačuje, že by jejich poslanci mohli v budoucnu případný zákon o obecném referendu podpořit. Na druhou stranu prokazují v této konkrétní věci poměrně velkou neznalost. V referendu o vstupu České republiky do EU se občané vyjádřili pro, máme podepsanou Lisabonskou smlouvu a jen těžko si umím představit, jaké další podstatné pravomoci by mohly být delegovány z úrovně státu na úroveň Evropské unie. Pokud to skutečně takto Věci veřejné formulují, opět na sebe prozrazují, že jsou v mnoha politických problémech a možnostech jejich řešení, slušně řečeno neinformovaní.

V žádném případě nejsem pro vypisování referend v takto komplikovaných záležitostech. Vysvětlit totiž občanům tak složité záležitosti, jako je delegování pravomocí z úrovně státu na úroveň Evropské unie, je téměř nemožné. Proto je nesmyslné vypisovat v těchto věcech referenda.

Otázka: Jste pro vypsání referenda vždy v případě předávání podstatných pravomocí z úrovně státu na úroveň Evropské unie?

Ano
Ne

Celkem 34 hlasů. Ano: 24 hlasů/70.59%, Ne: 10 hlasů/29.41%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265