John dostal dvakrát více nominací na předsedu VV než Bárta

Krajské konference Věcí veřejných chtějí za předsedu strany především Radka Johna. Více nominací než Bárta získala i Karolína Peake, ta však kandidovat nehodlá.

(čtk)

31.03.2011 15:53

464533_mediafax_mikulas_krepelka

Vít Bárta zůstává zatím stále trochu v pozadí. Profiluje se však ostřeji než dosavadní předseda VV Radek John. Foto Mikuláš Křepelka, Mediafax

Dosavadní šéf Věcí veřejných Radek John obdržel dvakrát více nominací na předsedu strany než jeho největší konkurent ministr dopravy Vít Bárta. John má na svém kontě dvaačtyřicet nominací, Bárta jich dostal od krajských organizací dvacet. O jednu víc obdržela místopředsedkyně strany Karolína Peake, která ale dnes oznámila, že kandidovat nebude. John a Bárta naopak prohlásili, že se volby zúčastní. Krajské organizace do čela strany navrhly celkem třináct lidí, sdělil dnes ČTK mluvčí VV Jakub Žižka.

„Z 216 klubů napříč Českou republikou bylo podáno celkem 112 nominací," uvedl mluvčí. Výrazně méně nominací než trio John, Bárta a Peake obdrželo dalších devět členů strany.

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová obdržela šest nominací na předsedkyni strany stejně jako šéfka poslaneckého klubu strany Kristýna Kočí. Po čtyřech nominacích získali někdejší kandidátka VV na pražskou primátorku Markéta Reedová a poslanec a jeden ze sponzorů strany Michal Babák.

Olomoucká poslankyně Dagmar Navrátilová získala sedm nominací. Po jednom návrhu na předsedu pak obdrželi zbylí kandidáti - starosta Litvínova Milan Šťovíček, místopředsedkyně strany Lenka Andrýsová, poslanec Viktor Paggio a členové strany Zdeněk Bakovský a Hana Lisecová Zimová.

Rada Věcí veřejných má nyní asi tři týdny na to, aby z třinácti kandidátů vybrala maximálně šest, kteří dostanou šanci ucházet se o křeslo předsedy v internetové přímé volbě, v níž hlasuje zhruba dvacet tisíc registrovaných příznivců strany.

Hlasování bude považováno za platné, pokud se volby zúčastní přes deset procent oprávněných voličů. V opačném případě by se volba opakovala ve zkrácených lhůtách. Vítězem volby se stane kandidát s nejvyšším počtem odevzdaných hlasů. Jméno vítěze se veřejnost dozví nejpozději 23. května, uvedl Žižka.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.