Soud zastavil insolvenční řízení s Věcmi veřejnými

Poté, co společnost Médea a.s. stáhla svůj insovenční návrh vůči Věcem veřejným, soud řízení zastavil. Strana dvanáctimilionový dluh firmě uhradila a další věřitelé se do řízení nepřihlásili.

Pražský městský soud v pondělí zastavil insolvenční řízení s vládní stranou Věci veřejné (VV), které zahájil v pátek po návrhu společnosti Médea a.s. Své rozhodnutí zveřejnil na justičních internetových stránkách. Firma insolvenční návrh stáhla poté, co jí VV slíbily uhradit zhruba dvanáctimilionový dluh. Přestože podle společnosti dluží strana například i na pojištění, žádný další věřitel se do řízení se svými pohledávkami nepřihlásil.

„Nikdo jiný se k návrhu na insolvenci nepřipojil," řekla ČTK mluvčí soudu Martina Lhotáková. Informaci o dlužných částkách za pojištění popřel mluvčí VV Jakub Žižka. Česká správa sociálního zabezpečení informace o svých klientech nesděluje.

„S klientem jsme se dohodli a návrh je vzat zpět. Je to standardní postup," řekl ČTK již dříve majitel společnosti Médea Jaromír Soukup. Podle něj je zbytečné spekulovat o pozadí kroku tak, jak to dělají média. Soukup je často spojován s pražskou komunální politikou.

„Obsah dohody nemohu a ani nechci komentovat," prohlásil Soukup. „Návrh byl vzat zpátky a všechno dovozování pozadí, jak vidím v tisku, je zbytečné. Prostě to tak není," uzavřel. Podle Žižky platí stanovisko VV z pátku, že strana splatí své závazky dnes. Strana má prý dvanáctimilionovou částku už připravenu.

Dluh podle Médey vznikl za reklamní služby. Věci veřejné uvedly, že v žádném případě nemají problém s financemi. Díky úspěchu ve sněmovních volbách strana od státu obdržela téměř 78 milionů korun. Za problémy s placením faktur za mediální služby prý mohou „pochybení administrativního charakteru".

Soukup v roce 2006 financoval také kampaň Strany zelených. Poté, co se zelení dostali do vlády, působil po krátkou dobu jako náměstek ministryně školství Dany Kuchtové. Tehdejší předseda zelených Martin Bursík se s ním rozešel ve zlém. Po nátlaku ze strany tehdejšího premiéra Mirka Topolánka (ODS) z funkce odstoupil. Soukup poté financoval kampaň Bursíkovy odpůrkyně Olgy Zubové.

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.