I pro československou národnost bude při sčítání lidu vlastní kód

Vlastenecké snahy zastánců společného československého státu mohou najít ohlas během březnového Sčítání lidu, domů a bytů. Sčítací arch totiž umožní uvést také národnost československou.

Nejen Rytíři Jedi coby jistý druh náboženského vyznání, ale také národnost československá se pravděpodobně objeví v příslušných kolonkách sčítacích archů v březnovém Sčítání lidu, domů a bytů. Informaci o zajímavé iniciativě přináší server Lidovky.cz.

Zakladatel webové stránky Ceskoslovenskosjednotime.cz a stejnojmenné skupiny na Facebooku Josef Ryšánek rozesílá e-mailem doporučení, aby občané uváděli při sčítání jako svoji národnost národnost československou. Domnívá se, že jeho iniciativa může k tomuto rozhodnutí přimět až milion lidí.

„Vlastizrádní politici nám, občanům Československé republiky, nedovolili, abychom se v referendu vyslovili k rozdělení naší vlasti. Využijme tedy sčítání lidu, domů a bytů k našemu vlastnímu referendu," nabádá Ryšánkův leták. „Když uvede jako československou národnost hodně lidí, snad politici pro znovusjednocení něco udělají," řekl serveru Lidovky.cz Ryšánek. Na webu Ceskoslovenskosjednotime.cz Ryšánek píše: „Chceme sdružit všechny vlastenecky smýšlející jedince bez rozdílu pohlaví, národnosti, vzdělání či politického přesvědčení, avšak pevných morálních zásad a hodnot vycházejících z odkazu našich dějin a z odkazu našich předků. Hledáme vlastence, pro které není Československo jen názvem státu existujícího v minulosti, ale i názvem státu existujícího v budoucnosti.“

Statistici mají pro československou národnost samostatný kód stejně jako pro Rytíře Jedi. „Československá národnost je v našem dotazníku kódována, a pokud ji lidé uvedou, jsme schopni vykázat, kolikrát se tak stalo," potvrdil Lidovkám.cz mluvčí projektu sčítání Ondřej Kubala.

Facebooková stránka Československosjednotime měla v pondělí pouhých 50 příznivců, ovšem možnost zapsat do sčítacího archu národnost československou zřejmě zaujme mnohem více lidí.

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.