Poslanci schválili snížení množství bodovaných přestupků

Ze 44 na 27 se nově sníží počet dopravních přestupků, za které hrozí ztráta bodů, pokud novelu zákona schválí i senátoři. Poslanci ji v posledním čtení projednali tento pátek.

(čtk)

04.02.2011 11:38

426705_mediafax_michal_kalasek

Hlavním záměrem předlohy je zjednodušení bodového systému trestání řidičů spolu s přísnějším postihem přestupků proti životu a zdraví. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Sněmovna schválila změny bodového trestání řidičů, počet bodovaných přestupků se sníží ze současných 44 na 27. Jednobodové tresty řidičů pravděpodobně budou zrušeny, bodové tresty nebudou hrozit ani za malé překročení povolené rychlosti. Zimní pneumatiky budou muset být v podstatě povinné od listopadu do března, vyplývá z upravené senátní novely silničního zákona. Nulovou toleranci k alkoholu za volantem chce zachovat. Novelu nyní dostane k závěrečnému projednání Senát.

Hlavním záměrem předlohy je zjednodušení bodového systému trestání řidičů spolu s přísnějším postihem přestupků proti životu a zdraví.

Přidělení bodů například nebude hrozit za překročení povolené rychlosti v obci nejvýše o pět kilometrů v hodině, mimo obec o deset kilometrů za hodinu. Řidič by i za to ale mohl dostat pokutu od 1 500 do 2 500 korun. Za vyšší překročení rychlosti by dál byly udělovány dva, tři nebo až pět bodů a vyšší pokuta podle toho, jak rychle řidič jel.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.