Senát projedná změnu struktury úřadů práce

Pracovní úřady se mohou po dnešku dočkat revoluce. Stát si od změny jejich struktury slibuje úsporu nákladů na jejich chod.

(čtk)

27.01.2011 11:08

395975_mediafax_jan_bendl

Otázkou je, k čemu budou v případě restrukturalizace sloužit opuštěné budovy pracovních úřadů. Foto Jan Bendl, Mediafax

Na čtvrteční schůzi budou senátoři řešit změnu struktury úřadů práce. Návrh koaličních poslanců počítá se vznikem jednoho centrálního úřadu, který by měl krajské pobočky a dvě stovky pracovišť v pověřených obcích.

Nahradit by měly 77 samostatných úřadů práce v bývalých okresních městech, které mají asi 250 pracovišť zaměřených na zaměstnanost a zhruba 400 poboček státní sociální podpory. Cílem má být zlepšení dostupnosti komplexních služeb úřadů práce a úspory provozních nákladů ve výši 175 milionů korun ročně

Cílem má být zlepšení dostupnosti komplexních služeb úřadů práce a úspory provozních nákladů ve výši 175 milionů korun ročně. Změna má začít platit od dubna. Proti je opoziční ČSSD, která má v horní komoře většinu. Podle kritiků, kteří pochybují o realizovatelnosti normy, by musela část nezaměstnaných za úřady dojíždět. I když někteří sociální demokraté navrhovali kompromisně posílit pozici krajských úřadů práce, senátní výbory shodně doporučily normu zamítnout.

Senát se bude zabývat také pravidly pro zpřístupňování údajů o leteckých pasažérech. Na návrh svého zahraničního výboru by měl odsoudit zásah běloruské policie proti prosincovým demonstracím v souvislosti s prezidentskými volbami a žádat propuštění nezákonně zadržených účastníků těchto protestů.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.